ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

"Вікімедіа Україна" закликає не підтримувати організацію, що незаконно використовує бренд Вікіпедії

28.07.2020, 16:37
Фото - Вікіпедія
Фото - Вікіпедія

Громадська організація “Вікімедіа Україна” заявляє, що організація “Вікіпедія Україна” незаконно використовує бренд Вікіпедії і закликає не підтримувати жодним чином цю організацію.

Про це повідомляється на сайті “Вікімедії України”.

Згідно з повідомленням, "Вікіпедія Україна" не представляє ані спільноту україномовної Вікіпедії, ані дописувачів Вікіпедії з України.

“Хочемо зазначити, що організація “Вікіпедія Україна” незаконно використовує бренд Вікіпедії, її діяльність принаймні частково порушує правила та дух Вікіпедії, а її ключові публічні особи безстроково заблоковані у Вікіпедії за порушення правил ресурсу. Тому ми закликаємо жодним чином не підтримувати цю організацію”, - йдеться у повідомленні.

Організація “Вікіпедія Україна”, йдеться у повідомленні, створена кількома приватними особами, які мають досвід редагування Вікіпедії. Ключовим публічним представникам цієї організації - Богдану Дубильовському та Роману Мельнику - спільнота онлайн-енциклопедії довічно заборонила редагувати Вікіпедію в усіх мовних розділах за неодноразові порушення правил щодо платних редагувань.

Також зазначається, що Дубильовський та Мельник є одночасно і ключовими особами комерційної організації “Вікібізнес”, яка із порушенням правил Вікіпедії займається створенням платних статей про політиків, бізнесменів, комерційні фірми тощо у онлайн-енциклопедії. Тому їхні облікові записи безстроково заблоковані в усіх мовних розділах Вікіпедії за порушення правил ресурсу (щодо нерозкриття замовника платних редагувань, погроз, шантажу та зловживання численними обліковими записами). 

Також наголошується, що поточна діяльність організації “Вікіпедія Україна” порушує один із фундаментальних принципів Вікіпедії як вільної енциклопедії, яку наповнюють волонтери - “Вікіпедія Україна” обіцяє за пожертву написати конкретні статті. 

“Однак статті у Вікіпедії пишуть волонтери, які це роблять у свій вільний час і не отримують фінансової винагороди. Так, лише в україномовному розділі за понад 16 років його існування більше ста тисяч волонтерів створили понад мільйон статей. Ідея оплати написання конкретних статей Вікіпедії не відповідає духу онлайн-енциклопедії”, - йдеться у повідомленні “Вікімедії України”. 

Окрім того, йдеться у повідомленні, “Вікіпедія Україна” незаконно використовує бренд Вікіпедії. Права на торгову марку Вікіпедії та, зокрема, на використання логотипу онлайн-енциклопедії належать Фонду Вікімедіа — американській некомерційній організації, яка володіє технічною інфраструктурою Вікіпедії і сестринських проєктів Вікіпедії. 

“Вікімедіа Україна” наголошує, що є офіційно визнаним відділенням Фонду Вікімедіа в Україні та використовує бренд Вікіпедії у своїй діяльності за угодою із Фондом Вікімедіа.

“У той же час, новостворена організація “Вікіпедія Україна” не має дозволу на використання бренду Вікіпедії, а отже використовує його у своїй назві та у своїй діяльності із порушенням закону. Ми повідомили Фонд Вікімедіа про цю ситуацію, і юристи Фонду Вікімедіа наразі займаються вирішенням цієї проблеми у правовій площині”, - йдеться у повідомленні. 

“Вікімедіа України” закликає не підтримувати діяльність “Вікіпедія Україна”, не популяризувати її діяльність і не підтримувати її будь-яким іншим чином.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!