ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Військова прокуратура закрила справу за фактом поранення криворізького оператора

25.06.2018, 13:47
Фото - tsn.ua

Військова прокуратура Криворізького гарнізону Південного регіону України закрила кримінальне провадження за фактом поранення оператора інтернет-ресурсу “Перший Криворізький” В’ячеслава Волка під час військових навчань. Про закриття прокуратура повідомила оператору, повідомляє “Перший Криворізький”.

Як пише видання, закриваючи справу, військова прокуратура посилається на нібито відсутність складу злочину. У прокуратурі вважають, що все сталося під час перерви в навчаннях. “Хоча військовослужбовці запасу під час допитів у суді (розгляд справи інструктора Петренка) стверджували, що перерв у них не було”, - пише видання.

Документ про закриття складений 31 травня та підписаний слідчим військової прокуратури Криворізького гарнізону, лейтенантом юстиції Станіславом Фісенком.

Адвокат оператора Максим Горєліков готує скаргу на постанову слідчого. Він вважає, що справу відновлять, а винних буде покарано.

Як повідомляв ІМІ, 6 липня 2017 року у Кривому Розі оператор міського інтернет-ресурсу “Перший Криворізький” В’ячеслав Волк отримав вогнепальне поранення у шию під час військових навчань.

За фактом поранення оператора були відкриті кримінальні провадження за статтями 425 (недбале ставлення до військової служби) Кримінального кодексу України, 128 (“Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження”) та 263 Кримінального кодексу України (“Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами”). За цими справами В’ячеслава визнано потерпілим.

Поліція затримала підозрюваного у пораненні оператора інтернет-ресурсу “Перший Криворізький” В’ячеслава Волка.

7 липня 2017 року Центрально-міський районний суд Кривого Рогу ухвалив рішення про утримання під вартою терміном 60 діб до 3 вересня підозрюваного в пораненні оператора “Першого Криворізького” В’ячеслава Волка. Також суд визначив йому заставу у розмірі 400 тис. грн.

4 вересня 2017 року адвокат В’ячеслава Волка Максим Гореліков повідомив, що військова прокуратура Криворізького гарнізону Південного регіону України не визнає оператора потерпілим в одному з кримінальних проваджень, відкритих за статтею 420 (недбале ставлення до військової служби). За цим провадженням військова прокуратура має розслідувати дії військових осіб, які організовували навчання. Захист мав оскаржити цей крок прокуратури.

За фактом поранення оператора також відкриті кримінальні провадження за статтями 128 (“Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження”) та 263 Кримінального кодексу України (“Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами”). За цими справами В’ячеслава визнано потерпілим. Розслідуванням цих справ займається поліція Кривого Рогу.

22 вересня 2017 року Центрально-міський суд Кривого Рогу зобов’язав військову прокуратуру надати адвокату пораненого під час військових навчань оператора “Першого Криворізького” В’ячеслава Волка Максиму Горелікову постанову, згідно з якою оператора не визнають потерпілим в одному з кримінальних проваджень.

28 вересня 2017 року криворізька поліція перекваліфікувала справу пораненого під час військових навчань телеоператора В’ячеслава Волка з “необережного тілесного ушкодження” на умисне – стаття 121 Кримінального кодексу України.

10 жовтня 2017 року Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу скасував постанову слідчого про відмову у визнанні потерпілою дружину пораненого під час військових навчань оператора “Першого Криворізького” В’ячеслава Волка – Інну Волк – і зобов’язав військову прокуратуру Криворізького гарнізону визнати її потерпілою у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 425 КК України.

9 листопада 2017 року у Кривому Розі розпочався судовий розгляд щодо інструктора зі стрільби Ігоря Петренка, який під час військових навчань тяжко поранив оператора “Першого Криворізького В’ячеслава Волка. Прокуратура вважає, що підсудний стріляв навмисно у оператора.

15 лютого 2018 року В’ячеслава Волка перевезли до Києва до Інституту нейрохірургії імені академіка Рамоданова.

19 лютого 2018 року у Києві лікарі Інституту нейрохірургії ім. академіка Ромоданова прооперували В’ячеслава Волка. Лікарі проводили операцію з відновлення рухливості рук В’ячеслава.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!