ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Війна росії проти України супроводжується сплеском кібератак у світі – ЄС

20.07.2022, 15:14
Фото – sjevercg.me
Фото – sjevercg.me

Після початку неспровокованої та злочинної агресії проти України росія значно посилила ворожу кібернетичну діяльність проти країн ЄС та всього світу, що створює ризики побічних ефектів, непорозумінь та ескалації напруги в глобальному вимірі.

Про це йдеться в Декларації високого представника ЄС від імені всіх країн європейської спільноти, яку оприлюднено 19 липня на сайті Європейської ради.

“Неспровокована та нічим не виправдана військова агресія росії проти України супроводжувалася суттєвим зростанням ворожих кібернетичних дій, включно із залученням разючої кількості хакерів та хакерських груп для невибіркових атак проти важливих установ у усьому світі. Це збільшення ворожої активності в контексті війни проти України створює неприйнятні ризики побічних ефектів, непорозумінь та ескалації”, – йдеться в документі.

У декларації йдеться, що ЄС засуджує кібернетичну атаку проти України від 14 січня 2022 року, а також атаку на супутникову мережу KA-SAT, відповідальність за яку покладається на російську федерацію.

“Нещодавні DDoS-атаки проти кількох країн-членів ЄС та партнерів, які були вчинені проросійськими хакерськими угрупованнями, є ще одним прикладом підвищення рівня кібернетичних загроз, які фіксуються ЄС та його країнами-членами. Ми рішуче засуджуємо таку неприйнятну поведінку в кібернетичному просторі та висловлюємо солідарність з усіма країнами, які стали жертвами таких атак”, – зазначається в декларації.

Країни ЄС висловили намір провести розслідування та відповісти на ці ворожі кібернетичні дії, які спрямовані проти міжнародного миру, безпеки та стабільності, включно з безпекою Європейського Союзу та його країн-членів, безпекою європейських демократичних інституцій, громадян, бізнесу та громадянського суспільства.

Також ЄС нагадав про необхідність для всіх країн-членів ООН дотримуватися правових зобов’язань у межах ООН щодо відповідальної поведінки держав у кібернетичному просторі для гарантування міжнародного миру, безпеки та стабільності.

“Ми продовжуємо щільний моніторинг ситуації для того, щоб вжити подальших кроків, де це буде необхідним, щоб запобігати та протидіяти такій шкідливій поведінці в кібернетичному просторі”, – йдеться в документі.

Нагадаємо, у червні 2017 року Євросоюз створив так званий набір інструментів кібернетичної дипломатії з метою спільного реагування на зловмисну кібернетичну діяльність. Це дозволяє ЄС та його державам-членам вводити в разі потреби обмежувальні заходи, санкції та інші інструменти для реагування та стримування кіберзагроз проти ЄС та його держав-членів. На цей час такі санкції, що передбачають заморожування активів та заборону на подорожі, ЄС вжив проти низки фізичних осіб та установ у Росії, Китаї та КНДР.

Liked the article?
Help us be even more cool!