ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Убивство Хашкаджі було сплановане та навмисне – висновок ООН

08.02.2019, 12:13
Фото - Reuters / Радіо Свобода

Убивство саудівського журналіста Джамаля Хашкаджі, який зник у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі 2 жовтня 2018 року, було сплановане. Про це йдеться в офіційному повідомленні від 7 лютого спецдоповідачки ООН з питань позасудових страт, страт без належного судового розгляду або свавільних страт Агнес Каламард, повідомляє Reuters.

“Докази, зібрані під час моєї місії в Туреччині, за відсутності доказів на користь протилежного вказують, що пан Хашкаджі став жертвою жорстокого та спланованого вбивства, вчиненого посадовцями держави Саудівська Аравія”, - зазначила Каламард.

Після закінчення своєї місії в Туреччині Каламард підкреслила, що, згідно зі “знайденими доказами”, це вбивство було навмисним та є “найбільш тяжким порушенням права всіх – права на життя”, повідомляє часопис Le Monde.

Каламард також заявила, що організатори вбивства вдалися до дипломатичного імунітету, аби скоїти злочин та залишитися без покарання.

За словами спецдоповідачки ООН, її команда змогла отримати доступ до “ключової інформації” щодо смерті журналіста, зокрема до фрагментів “жахливого аудіозапису”, що перебуває в руках турецьких спецслужб. Агнес Каламард уточнила, що мала змогу провести поглиблений аналіз цих матеріалів, але не мала можливості розпочати незалежну перевірку автентичності аудіозапису.

Каламар зазначила, що її місія в Туреччині з 28 січня до 3 лютого "не змогла точно встановити, чи початковий намір був викрасти Хашкаджі з рішенням убити його лише в разі зриву плану викрадення".

Як повідомляв ІМІ, спецдоповідачку ООН з питань позасудових страт, страт без належного судового розгляду або свавільних страт Агнес Каламард не пустили в генконсульство Саудівської Аравії в Стамбулі, де торік убили журналіста Джамаля Хашкаджі.

Саудівський журналіст, оглядач Washington Post Джамаль Хашкаджі зник у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі 2 жовтня 2018 року. Офіційний Ер-Ріяд визнав, що його вбито, тільки після 20 жовтня, але заперечує зв’язок цього злочину з принцом-наступником.

Турецькі ЗМІ 1 листопада повідомили, що тіло Хашкаджі було знищене в кислоті, проте офіційного підтвердження цієї інформації немає. У листопаді під час обшуку в резиденції генерального консула Саудівської Аравії в Стамбулі були виявлені сліди плавикової кислоти та інших хімікатів.

Туреччина передала пов’язані з убивством Хашкаджі аудіозаписи Саудівській Аравії, США, Канаді, Німеччині, Франції та Великій Британії.

У Саудівській Аравії затримали 21 підозрюваного у вбивстві журналіста. Над 11 затриманими 3 січня в Ер-Ріяді почався судовий процес, генпрокурор країни вимагає смертної кари для п’яти підозрюваних.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган заявив, що розпорядження вбити журналіста надійшло “з найвищих рівнів уряду” Саудівської Аравії. Натомість президент США Дональд Трамп вважає, що немає доказів причетності саудівського кронпринца до резонансного вбивства Джамаля Хашкаджі. Втім, Сенат США у своїй резолюції поклав провину за вбивство журналіста на спадкоємного принца Саудівської Аравії.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!