ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В Україні завершили знімання фільму "Буча"

Фото – фейсбук Бучанська міська рада
Фото – фейсбук Бучанська міська рада

В Україні завершилося знімання фільму “Буча”, який показує події, що відбувалися на Київщині під час російської окупації в лютому-квітні 2022 року. 

Про це повідомила Бучанська міська рада.

Знімання стрічки проходило в Київській області в березні та квітні 2022 року і тривало 28 знімальних днів. Останні кадри були зафільмовані на Говерлі в серпні цього року. Певний час зайняв і процес отримання дозволів у родичів загиблих та учасників тих подій, зазначає міськрада.

Сюжет кінострічки розповість про порятунок місцевих жителів Костянтином Гудаускасом – громадянином Казахстану, який отримав політичний притулок в Україні та проживав у Бучі. “Костянтин не тільки рятує людей, а й на власні очі бачить весь жах війни та окупації – вбивства, пограбування, зґвалтування”, – йдеться в повідомленні.

За словами продюсера фільму Олександра Щура, стрічка має дві мети: перша – протистояння російській пропаганді, друга – вшанування пам’яті загиблих.

“Трагедія, яка відбулася в містечку поблизу Києва, сколихнула весь світ. Кіно – це один з потужних інструментів, який зможе донести важливі меседжі іншим країнам. Росіяни вже зняли й показують пропагандистські стрічки зі своєю версією подій у Маріуполі та Бучі. Є ймовірність, що світ надивиться російських фільмів та прийме їх наративи. Ми маємо доносити істину!" – заявив Щур.

Прем’єра фільму відбудеться восени 2024 року.

Як повідомляв ІМІ, документальний фільм "20 днів у Маріуполі" українського журналіста і фотографа Мстислава Чернова представлятиме Україну серед претендентів на номінацію на премію "Оскар" Американської академії кінематографічних мистецтв та наук у категорії "Найкращий міжнародний повнометражний фільм".

Liked the article?
Help us be even more cool!