ГАРЯЧА ЛІНІЯ---------------
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

---------------

Подай скаргу

В Україні викрили хакерів, що завдали іноземним компаніям $500 млн збитків

16.06.2021, 15:04
Фото – americanretrieval.com
Фото – americanretrieval.com

В Україні викрили хакерське угруповання, яке розповсюджувало вірус-шифрувальник та завдало корейським та американським компаніям збитків на загальну суму близько $500 мільйонів.

Про це повідомляється на сайті Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, група осіб атакувала у 2019 році вірусом-шифрувальником “Clop” чотири корейські компанії. В результаті було заблоковано 810 внутрішніх серверів та персональних комп’ютерів працівників.

У 2021 році угруповання атакувало та зашифрувало персональні дані співробітників і фінансові звіти Медичної школи університету Стенфорда, Університету Меріленду та Університету Каліфорнії у США.

За дешифровку інформації хакери отримували “викуп” у криптовалюті, а в разі несплати, погрожували оприлюднити конфіденційні дані потерпілих.

Під час 24 обшуків в Києві та області за місцями проживання шести членів групи правоохоронці виявили та вилучили комп’ютерну техніку, 8 автомобілів,  близько $58 тис, 3000 ‘вро, понад 1,5 млн гривень готівки, а також документацію із доказами протиправної діяльності.

Хакерів викрили у ході міжнародної спецоперації, проведеної українськими правоохоронцями спільно з правоохоронцями Республіки Корея та США.

Кримінальне провадження відкрито за ч.2 ст.361 (несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) та ч.2 ст.209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Liked the article?
Help us be even more cool!