ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В Україні вперше проведуть національний тест із медіаграмотності

24.10.2022, 10:40
Фото – Фільтр
Фото – Фільтр

В Україні 27 жовтня вперше відбудеться національний тест із медіаграмотності. Проведуть його під час Глобального тижня медіаграмотності з ініціативи проєкту “Фільтр”, Міністерства культури та інформаційної політики України спільно з програмою USAID “Мріємо та діємо” та проєктом “Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність”, які виконуються IREX.

До участі запрошені всі українці. Кожен учасник зможе перевірити, наскільки добре вміє боротися з фейками та відрізняти ворожу пропаганду. 

Тест можна буде пройти онлайн лише 27 жовтня. Посилання на тест буде опубліковано цього дня на сайті “Фільтра”. Платформа для проходження тесту буде відкрита тричі на день протягом 30 хвилин. Початок тесту – об 11:00, 15:00, 19:00. 

Кожен учасник отримає сертифікат, а 30 учасників, які дадуть найбільшу кількість правильних відповідей за найшвидший час, отримають подарунки – планшети, павербанки, колонки, рюкзаки, худі та інше.

Національний тест із медіаграмотності – це частина заходів від “Фільтра”, присвячених Глобальному тижню медіаграмотності, який проводять у всьому світі 24–30 жовтня.

“У лютому 2022 року, незадовго до повномасштабної війни, “Фільтр” уже організовував національний урок медіаграмотності в партнерстві з МОН. Цей урок значно підвищив рівень зацікавленості темою медіаграмотності серед освітян України, а також залучив до онлайн-платформи “Фільтра” 100 тисяч вчителів. Сподіваємося, що національний тест із медіаграмотності користуватиметься таким же інтересом серед українців”, – розповідала керівниця проєкту “Фільтр” Валерія Ковтун.

“Україна була і досі стоїть на передовій у боротьбі з дезінформацією, адже ця боротьба в країні почалася задовго до того, як решта світу усвідомила, наскільки серйозною є ця проблема. Україна стала справжнім прикладом для інших, завдяки обміну досвідом у боротьбі з дезінформацією та використанню інноваційних методів та підходів, які розвиваються в країні, в тому числі таких як наша з вами ініціатива. Інфомедійна грамотність – одна з ключових компетенцій, яка сьогодні потрібна кожній людині, особливо коли триває повномасштабна війна, що включає в себе гібридну”, – зазначила директорка IREX в Україні Мехрі Дракман.

Liked the article?
Help us be even more cool!