ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В Україні штрафуватимуть за сексизм у рекламі

10.01.2022, 10:03
Фото – dt.ua
Фото – dt.ua

В Україні 8 січня набули чинності зміни до Закону “Про рекламу” щодо протидії дискримінації за ознакою статі, за якими роботодавців штрафуватимуть за вказування у вакансії бажаної статі, віку, раси, кольору шкіри тощо.

Про це йдеться в змінах до Закону “Про рекламу” щодо протидії дискримінації за ознакою статі, повідомляє ZMINA.

З 1996 року в Україні вже діє заборона на дискримінацію в рекламі про вакансії. Роботодавці не мають вказувати вік кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, представникам певної раси, кольору шкіру. Заборонено вказувати бажане соціальне походження кандидата, його майновий стан, місце проживання.

Відтепер Державна служба з питань праці уповноважена накладати штраф за порушення цієї норми на роботодавців у десятикратному розмірі мінімальної зарплати. Тобто штраф становитиме 65 000 грн.

Роботодавці мають сплатити штраф упродовж 15 календарних днів із дня вручення документа від Держпраці. Якщо ж штраф не сплатити, то його можуть стягнути через суд.

Нагадаємо, в Україні ще 2011 року ухвалено стандарти недискримінації за ознакою статі в рекламі та санкції за їхнє порушення. Але кількість скарг на сексистську рекламу в Україні не зменшується, а механізм саморегулювання в цій сфері поки що працює не досить ефективно.

Подати скаргу на дискримінаційну рекламу можна в щонайменше п’ять інституцій. Це Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів – орган, уповноважений накладати штрафи або ухвалювати рішення про зняття чи зупинення розповсюдження подібної реклами.

Ініціатива “Індустріальний гендерний комітет з реклами” також розглядає скарги, скеровує їх до Держпродспоживслужби та надає експертні висновки.

Зі скаргою можна звернутись і до Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. А скарги на сексистську рекламу по телебаченню чи радіо приймає Національна рада з питань телебачення і радіомовлення. Вона також може накладати санкції: від анулювання ліцензії телеканалу (за позовом Нацради) до значних штрафів (від 5% загальної суми ліцензійного збору).

Утім, пише видання, до сьогодні в Україні не встановлено чітких штрафів за дискримінаційну рекламу.

Liked the article?
Help us be even more cool!