ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В Україні презентували мобільний додаток Virno, що використовує білий список ІМІ

29.04.2021, 17:15
Фото - Укрінформ
Фото - Укрінформ

В Україні створили мобільний додаток Virno, який допоможе відшукати правдиві новини про світ та Україну. Додаток функціонує як агрегатор та відображає новини з перевірених і відібраних джерел, список яких визначається Інститутом масової інформації двічі на рік. 

Проєкт представили представники ГО “Центр демократичних реформ і медіа”, Міністерства освіти і науки України та проєкт “Демократичне врядування у Східній Україні” (DG - East), повідомляє Укрінформ.

До списку інтернет-видань, які визначені ІМІ як такі, що найбільше відповідають стандартам журналістики (станом на лютий 2021 року), потрапили вісім видань: Суспільне, Радіо Свобода, Громадське, Укрінформ, Букви, “Українська правда”, Ліга та Дзеркало тижня. 

За результатами аналізу ІМІ, рівень дотримання професійних стандартів на цих ресурсах в середньому становив близько 97,8%.

Як зазначила медіаекспертка, голова правління ГО “Центр демократичних реформ і медіа” Людмила Василенко, ідея створення додатку народилася під час проведення численних тренінгів з медіаграмотності, коли учасники губилися з відповіддю на запитання, з яких українських ЗМІ вони споживають інформацію.

“Відтак ми зрозуміли, що існує потреба в тому, щоб створити орієнтир для розуміння того, що існують якісні українські ЗМІ, які дотримуються журналістських стандартів, які у своїх новинних стрічках не публікують джинсу, фейки, шкідливий контент та мову ворожнечі, які водночас дотримуються прозорості медіавласності та мають публічні редакційні політики”, - розповіла вона.

Завданням авторів додатку було навчити пересічних українців орієнтуватися у бурхливому інформаційному потоці, відрізняти якісну інформацію від дезінформації чи маніпуляцій, розрізняти правдиві новини від фейкових, замовні матеріали від якісного контенту.

За словами керівника команди з розробки застосунку Дмитра Матяша, “додаток розробили, щоб користувачі почувалися в безпеці у світі новин. Virno пропонує лише якісні та надійні джерела, які дотримуються високих професійних стандартів журналістики, а саме: оперативність, точність, достовірність та повнота подання інформації”.

Як розповіла менеджерка у АТ “НСТУ”, медіатренерка Ірина Цибух, учасники проєкту ставили за мету виробити у споживача інформації критичне мислення та навички її аналізу.

“Завдяки цьому ми одягнули наших учасників у бронежилети від інформаційних куль, і ці бронежилети вже неможливо зняти, це те, в що будуть тепер завжди вдягнені наші діти, які пройшли наші тренінги. Вони тепер дивляться новини, блогерів, аналізують і критикують, намагаючись зрозуміти, хто і як ними маніпулює”, - зазначила вона.

Створення такого додатку особливо важливо в умовах гібридної агресії РФ, вважає заступник міністра освіти і науки України Артур Селецький.

“Агресія РФ несе серйозні функційні загрози. Завдяки проєкту діти пізнають світ медіа, вчаться аналізувати новини, створюють власні матеріали на підтримку рідного краю, проходять навчання основ журналістики та медіаграмотності. Усе це сприяє формуванню української ідентичності та національної єдності”, - наголосив він.

Офіційний запуск додатку відбувся в рамках презентації результатів проєкту з підтримки розвитку медіаграмотності “Youth MediaLab – Схід”, який впроваджувався протягом 2020-2021 роках у Донецькій та Луганській областях.

Liked the article?
Help us be even more cool!