ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

В Україні до Дня прав людини відкрили Музей справедливості

10.12.2020, 18:02
Фото – скриншот з platfor.ma
Фото – скриншот з platfor.ma

До міжнародного Дня прав людини Platfor.ma спільно з Amnesty International відкрили Музей справедливості. Це онлайн-музей, у якому з 10 грудня кожен охочий може дізнатися про історію боротьби людства за свої права та допомогти захистити тих, чиї права порушуються прямо зараз.

Про це повідомила пресслужба Platfor.ma.

Музей створено для того, щоб привернути увагу до найбільшої правозахисної події – Марафону написання листів, яку щороку проводить Amnesty International.
Музей справедливості має п’ять залів, кожен із яких присвячено одному з аспектів боротьби за права людини. У залі “Артефакти боротьби” можна дізнатися про одні з найвідоміших подій з історії правозахисту – від ухвалення Декларації прав людини до славнозвісного виступу Мартіна Лютера Кінга, подивитись архівні фото та відео.

Зала “Ікони справедливості” розповідає про п’ять персон, імена яких стали символами боротьби за права людини, а також дозволяє уявити, які листи могли б написати ці люди й що могли б сказати нам сьогоднішнім.

Зала “Історії успіху” доводить – спільними зусиллями вдається змінити перебіг історії та домогтися правди для людей, які страждають від несправедливості. Тут кожен відвідувач може прочитати сім історій людей, яких вдалося врятувати від нечесного суду і домогтися для них змін на краще.

Зали “Тест на справедливість” та “Механізм боротьби” присвячено цьогорічним героям та героїням Марафону написання листів. Це історії восьми героїв і героїнь, які потребують суспільної підтримки саме зараз. У Музеї пропонують усім  відвідувачам і відвідувачкам стати частиною боротьби за справедливість і підписати лист на підтримку людей, які потребують її прямо зараз.

Марафон написання листів – це щорічна глобальна правозахисна подія Amnesty International, що проводиться напередодні Міжнародного дня прав людини. Торік акція отримала 7 мільйонів реакцій прихильників (листів, репостів, ретвітів). У межах Марафону всі небайдужі можуть виступити на захист прав чоловіків та жінок із різних країн, підписуючи онлайн-петиції до урядів, а також надсилаючи листи солідарності героям та героїням кампанії.

Цьогоріч ними стали Халед Драрені, арештований за журналістську діяльність; Валерія Сікал, яка першою в Україні наважилася розповісти про сексуальні домагання на військовій службі; Насима Аль-Сада, ув’язнена за захист прав жінок; Ґуставо Ґатіка, який втратив зір через поліцейське насильство; Меліке Балькан та Озгюр Гюр, що перебувають під загрозою ув'язнення за захист прав ЛГБТІ, та інші люди, які потребують підтримки й допомоги. У Музеї справедливості це можна зробити всього за один клік.

Liked the article?
Help us be even more cool!