ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

В Угорщині масово звільняються журналісти провідного сайту новин, заявляють про тиск уряду

24.07.2020, 17:55
Фото – malaysia.news.yahoo.com
Фото – malaysia.news.yahoo.com

Три редактори провідного незалежного новинного сайту Угорщини Index.hu і понад 70 співробітників звільнилися після звільнення головного редактора, що, за їхніми словами, було "відкритою спробою чинити тиск". Як повідомляє "Європейська правда", відповідну заяву розміщено на сайті Index.hu.

Журналісти, що представляють близько двох третин редакції, заявили, що вирішили піти після того, як голова ради директорів відхилив їхнє прохання повернути на посаду головного редактора Шабольца Дулла.

Його відставка посилила стурбованість угорських журналістів стосовно того, що уряд прем'єр-міністра Віктора Орбана посилює тиск на свободу преси.

"Ми роками казали, що вважаємо, що існує дві умови для незалежної роботи Index: не має бути жодного зовнішнього втручання в контент, що публікується в Index, або в його склад і структуру. Його звільнення є явним втручанням у склад редакції, і ми не можемо розглядати це як щось ще, крім відкритої спроби чинити тиск", – йдеться в заяві.

Index близько місяця тому виставив свій так званий барометр незалежності на рівень "у небезпеці", щоб сигналізувати про те, що видання бачить спроби ззовні вплинути на його контент. Цей барометр публікується з 2018 року.

У середу Ласло Бодолай, керівник фонду, якому належить видавець сайту Index.hu Zrt., заявив, що Дулл не зміг контролювати внутрішню напруженість, що виникла внаслідок передбачуваних спроб вплинути на редакцію. Бодолай сказав, що це призвело до безладу і падіння доходів, тому що рекламодавці почали йти.

Він сказав, що політична незалежність сайту не перебуває під загрозою.

Дулл, своєю чергою, заявив, що, на його думку, його звільнили через колонки, які він написав на сайті про спроби зовнішнього впливу, а також через попередження, яке він випустив на індикаторі незалежності Index.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!