ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Туреччині звільнили з в'язниці прокурдського журналіста через стан здоров'я

19.09.2018, 10:15
Метін Дюран

Суд Туреччини звільнив у понеділок ув'язненого прокурдського журналіста Метіна Дюрана, після того як місцевий Інститут судової медицини постановив, що "його здоров'я непридатне для того, аби залишатись у в'язниці". До цього журналіст перебував у в'язниці півроку, хоча й був паралізованим після серцевого нападу.

Про це повідомляє Стокгольмський центр свободи.

Метін Дюран працював на курдській радіостанції Radyo Rengin, поки її не закрив уряд через надзвичайний стан, оголошений після спроби перевороту в липні 2016 року.

За даними прокурдської новинної агенції Mezopotamya, Дюран мав серцевий напад та був поміщений у лікарню, де йому діагностували параліч. Після лікування він залишався в такому стані зі своїми рідними, коли суд постановив заарештувати та помістити Дюрана в закриту в'язницю в Анкарі терміном на три роки за звинуваченнями у тероризмі.

Напередодні звільнення брат журналіста Медені Дюран повідомив, що той "не може ходити, говорити чи їсти та більше не впізнає нікого. Він може тільки дихати".

Згідно з доповіддю міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch (HRW) за 2018 рік, "Туреччина є світовим лідером з переслідувань та ув'язнення журналістів і працівників медіа". Як повідомляла Платформа незалежної журналістики в серпні цього року, щонайменше 183 журналісти заарештовані чи вже перебувають у в'язниці. За даними Стокгольмського центру свободи, станом на вересень 2018 року в турецьких в'язницях перебувають 236 журналістів

"Туреччина має довгу традицію зловживання системою кримінального правосуддя і законами про тероризм, спрямовану на переслідування журналістів, активістів та інших урядових критиків", – йдеться в заяві HRW.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!