ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В СБУ нагадали, що концерти Моргенштерна в Україні заборонено

13.09.2021, 15:00
Фото – instagram.com / morgen_shtern
Фото – instagram.com / morgen_shtern

В Україні заборонено проводити концерти російського репера Моргенштерна (Алішера Валєєва). Про це в коментарі LIGA.net повідомив прессекретар Служби безпеки України Артем Дехтяренко.

Він нагадав, що Моргенштерна занесено до списку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці України. Причому в рекомендаціях СБУ фігурують два прізвища виконавця – і Валєєв, і Моргенштерн.

Дехтяренко зазначив, що перебування в списку Мінкульту автоматично забороняє будь-яку концертну діяльність на території України.

Він додав, що у вересні СБУ додатково інформувала уповноважені органи про заплановані концерти репера в Україні.

"Таким чином, будь-які гастролі Моргенштерна на території України заборонені", – повідомив Артем Дехтяренко

Він також зазначив, що позиція СБУ базується на лінгвістичній експертизі. Вона підтвердила, що у творчості Моргенштерна "пропагується культ насильства і жорстокості, вживання та розповсюдження наркотиків". Це створює загрозу виникнення конфліктів щодо організаторів та учасників концертів, вважають в СБУ.

Видання нагадує, що на листопад 2021 року Моргенштерн запланував концерти в Києві, Харкові та Запоріжжі.

Як повідомляв ІМІ, 28 квітня 2021 року Міністерство культури та інформаційної політики за поданням СБУ внесло реп-виконавця Валєєва Алішера (Моргенштерн) до переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці.

17 червня Моргенштерн подав до Окружного адміністративного суду міста Києва позов до Служби безпеки України щодо внесення його до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Він просить скасувати заборону на в’їзд та визнати дії СБУ протиправними.

2 липня 2021 року Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження в справі за позовом російського репера Моргенштерна (Алішер Валєєв) проти Служби безпеки України щодо внесення його до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Моргенштерн просить суд визнати протиправними дії СБУ стосовно підготовки документів і звернення до Міністерства культури та інформаційної політики України щодо занесення його до переліку.

Також він просить витребувати в СБУ постанову про заборону йому в’їзду до України. 

Раніше Моргенштерн заявляв, що є прихильником президента РФ Володимира Путіна, а також підтримує окупацію Росією Криму.

Liked the article?
Help us be even more cool!