ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В РНБО пояснили, подачу якої інформації в ЗМІ хочуть обмежити

16.10.2014, 13:48

В РНБО вважають, що в засобах масової інформації варто обмежити подачу інформації, яка, насамперед, стосується національної безпеки. Про це в інтерв’ю РБК-Україна сказав заступник керівника інформаційно-аналітичного центру РНБО Володимир Полевий.

“Це непроста тема, тому вона і набула широкого розголосу. Я говорю, насамперед, про інформацію, яка стосується безпеки. Наприклад, яку інформацію можна поширити із зони АТО? У тому числі і журналістам, які здобули її "від джерел". Мабуть, мають бути розумні обмеження в інформації про наші підрозділи, про їхнє пересування і, часом, про втрати”, - сказав він.

Також він повідомив, що спецслужби фіксують сплановані і скоординовані з-за кордону, зокрема, з Росії акції, які також впливають на ефективність дій українських підрозділів, або викликають паніку серед населення.

“Повірте, ми фіксуємо факти, коли це зроблено організовано. Коли над створенням паніки системно працюють групи з-за кордону, які говорять про те, що "от скільки людей вже вбито", "солдати не забезпечені", "нас зрадили" і таке інше. У такий спосіб "самоорганізується" пікет, який зупиняє нашу військову частину на виїзді з пункту дислокації, а в цей час десь на фронті відбуваються бойові дії і підрозділи не отримують допомоги”. Саме тому є, наприклад, питання "антиботової терапії" у соціальних мережах”, - сказав він.

Крім того, він пояснив, що відповідальність за поширення недостовірної інформації лежить не лише на радіо і телебаченні, яке перебуває у компетенції Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, а й на друкованих виданнях та інтернет-видання, які за статусом не є ЗМІ.

“Це питання вимагає широкої громадської дискусії. Ми наразі не виходили з жодною ініціативою, зараз ми працюємо в нормах існуючого правового поля і, насправді, є достатньо важелів, просто треба примусити систему працювати. І ми тільки "за" якщо медіа будуть самоорганізовуватись”, - сказав Полевий.

За його словами, людину не можна обмежити в праві на інформацію, але якість і певні рамки у її поширенні мають бути встановлені.

“Якщо говорити про перспективу, то, мабуть, рамки допустимості мають визначатись за участі і структур громадянського суспільства, і журналістського середовища. Інформація зараз - це ресурс, який є всюди і ми його споживаємо постійно: по телебаченню, в Інтернеті, коли гортаємо газети, в метро... Людину не можна обмежити в праві на інформацію, але якість і певні рамки у її поширенні мають бути встановлені.

Йдеться не про спеціальний орган цензури, а про спільний компроміс у тому, що для громадян України, для журналістів, для національної безпеки, як стану захищеності інтересів українського суспільства, насамперед, потрібні певні правила, яких ми усі будемо дотримуватись. Уже після цього можна говорити, яким чином ми будемо реалізовувати механізм щодо дотримання цих правил”, - зазначив Полевий.

При цьому він додав, що поки не варто говорити про певні часові нововведеня, “якщо ж вони будуть, то це реалізовуватиметься у вигляді законопроектів, і ці законопроекти будуть винесені на обговорення і проходити всю відповідну процедуру”.

Нагадаємо, заступник керівника інформаційно-аналітичного центру РНБО Володимир Полевий заявив про необхідність ввести обмеження на певні теми в українському інформаційному просторі з метою забезпечення національної безпеки.

Liked the article?
Help us be even more cool!