ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В ООН закликали заборонити застосунки зі штучним інтелектом, які порушують права людини

16.09.2021, 10:00
Фото – cedia.edu.ec
Фото – cedia.edu.ec

Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет закликала накласти мораторій у світі на використання технологій штучного інтелекту (ШІ) в тих випадках, коли це порушує права людини. 

Про це йдеться в заяві Бачелет, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Associated Press.

“Технології ШІ можуть бути силами добра, а можуть мати негативні, навіть катастрофічні ефекти, якщо використовувати їх без належної уваги до того, як вони впливають на права людини”, – йдеться в заяві.

За її словами, до застосунків на основі ШІ, які мають бути заборонені, належать системи, які застосовуються деякими державами, для відстеження дій людей. Також ідеться про оснащувані на ШІ інструменти, які класифікують людей за групами, наприклад за національністю або гендером.

Бачелет закликала до повної заборони технологій розпізнавання осіб, але зазначила, що влада повинна утриматися від сканування осіб у реальному часі доти, доки не буде доведено, що система працює справно, не дискримінує людей і відповідає певним стандартам захисту інформації.

В ООН не вважають за потрібне забороняти всі технології ШІ, але зазначають, що вони повинні використовуватись акуратно і не мають порушувати права людини. Нині не існує структури, яка б забезпечувала це, зазначає Associated Press.

Раніше експерти ООН з прав людини закликали всі держави ввести глобальний мораторій на продаж і транспортування технологій стеження, поки держави не запровадять суворі правила, що гарантують використання цих технологій відповідно до міжнародного стандарту прав людини. Серед технологій цієї спрямованості є й технології ШІ.

Liked the article?
Help us be even more cool!