ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

В окупованому Росією Криму за п'ять років зафіксували 300 фактів тиску на журналістів – експертка

18.09.2019, 16:27
Фото – Олег Борисов / АТR
Фото – Олег Борисов / АТR

У Криму з 2014 року зафіксовано понад 300 фактів тиску та агресії проти журналістів з боку окупаційної влади.

Про це повідомила Укрінформу в кулуарах наради ОБСЄ з питань людського виміру у Варшаві представниця Кримської правозахисної групи, медіаекспертка Ірина Сєдова.

“Ми вивчаємо цю ситуацію вже п'ять років, з кінця лютого 2014 року. Зараз зафіксовано понад 300 фактів тиску на свободу слова в Криму. Це катування, фізичне насилля, напади, залякування, адміністративні і кримінальні переслідування, мова ворожнечі, законодавчі обмеження”, – зазначила Сєдова.

Вона підкреслила, що в такий спосіб Росія робить усе, щоб знищити незалежні голоси і покарати тих, хто не боїться казати, що Крим – це Україна, і пише про порушення прав людини на півострові.

Вона назвала кілька нещодавніх випадків переслідування журналістів, які співпрацюють з правозахисною організацією “Кримська солідарність” і висвітлюють у Криму теми тиску на кримських татар, на українців, Православну церкву України. Зокрема, представників “Кримської солідарності” Ремзі Бекірова та Османа Аріфмеметова було заарештовано, але так звана кримська влада не розслідувала їхніх заяв про катування після затримання. Крім того, за словами Сєдової, переслідування зазнає журналістка ATR Гульсум Халілова. Її оголосили в Росії в розшук, звинувачуючи в участі у збройних формуваннях, хоча вона просто виконувала свої журналістські обов’язки. Правозахисниця також зауважила, що журналіст “Радіо Свобода” Микола Семена не може виїхати з Криму на лікування, в нього умовний термін ув’язнення і його прізвище окупаційна влада занесла до списків екстремістів.

Сєдова висловила думку, що російські офіційні та неофіційні організації приїхали на нараду ОБСЄ до Варшави “організованою групою, щоб поширювати меседжі російської пропаганди”.

“Це все влада Росії робить для того, щоб легалізувати окупацію й анексію Криму”, – констатувала український медіаексперт.

На її переконання, позицію російської сторони “потрібно перекривати фактами, оскільки всі їхні виступи не мають жодного практичного підґрунтя”.

“Це просто акторська майстерність. Вони красивими словами говорять російську пропаганду”, – наголосила Сєдова.

Нагадаємо, у Варшаві триває до 27 вересня щорічна нарада ОБСЄ з виконання зобов'язань держав-учасниць у сфері дотримання прав і свобод людини.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!