ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В окупованому Криму громадянського журналіста утримують у спецблоці та відібрали ліки

26.04.2023, 10:27
Фото – Кримська солідарність
Фото – Кримська солідарність

Громадянського журналіста ініціативи "Кримська солідарність" Амета Сулейманова окупанти утримують у спецблоці та відібрали ліки, яких він потребує щотижня.

Про це повідомила його дружина Ліля Люманова після побачення з ним у СІЗО Сімферополя, йдеться на сайті Кримської солідарності.

Амет страждає на хронічну ревматичну хворобу серця, внаслідок чого лікарі прописали йому препарат Біцилін-5 (Bicillin-5). Укол необхідно отримувати один раз на три тижні. Однак в ізоляторі в нього відібрали препарат та шприци.

"Тепер питання в тому, як це проходитиме, хто робитиме, чи робитимуть узагалі?" – говорить Ліля Люманова. Частину ліків Сулейманову дозволили залишити із собою – їх приймає щодня.

24 квітня дружина отримала дозвіл на побачення з чоловіком. Це їхня перша зустріч за три тижні після переведення з-під домашнього арешту до СІЗО. 5 квітня Амету Сулейманову, незважаючи на медичні діагнози та рішення лікарів про заміну серцевого клапана, змінили запобіжний захід.

Амет Сулейманов страждає на артеріальну та мітральну недостатності серця, йому рекомендували зробити операцію із заміни серцевого клапана. Крім того, у підсудного є інвалідність, однак у 2015 році її було знято через його відмову від операції у Москві – Сулейманов отримував систематичне лікування в лікарні Києва і планував проводити операцію під наглядом свого постійного лікаря. Після обшуку та подальшого затримання 11 березня 2020 року окупаційний суд у Сімферополі ухвалив призначити Сулейманову запобіжний захід у вигляді домашнього арешту – це єдиний випадок у практиці кримінальних справ "Хізб ут-Тахрір" у Росії. Як розповідала адвокат Ліля Гемеджі, йому стало зле вже в залі суду – під час обрання запобіжного заходу.

Упродовж усього часу судового розгляду Амет Сулейманов перебував під домашнім арештом. Спочатку його вивозили до Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону на слухання, але пізніше дозволили виступати через відеозв'язок із Кримського гарнізонного військового суду. Навіть за таких умов підсудний важко переносив судові засідання, іноді їх доводилося переривати, щоб він міг відвідати лікаря.

Південний окружний військовий суд, незважаючи на численні заяви захисту стану здоров'я Сулейманова, ухвалив рішення відправити його до колонії суворого режиму терміном на 12 років.

5 квітня 2023 року співробітники ФСВП приїхали додому до цивільного журналіста Амета Сулейманова, щоб привести в дію вирок, що набув чинності. Кримського татарина засудили до 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Liked the article?
Help us be even more cool!