ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В Офісі президента відреагували на використання військової тематики в маркетингу

27.03.2023, 17:09

Офіс президента провів зустріч з Держпродспоживслужбою та Українським офісом інтелектуальної власності й інновацій, щоб розв'язати проблему неетичного використання символіки ЗСУ в рекламі та торговельних марках.

Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Андрія Єрмака Андрій Смирнов, передає "Бабель".

Сторони домовилися запустити в обох структурах гарячу лінію, яка реагуватиме на подібні випадки.

Також почали готувати зміни до законів, що допоможе превентивно реагувати на такого штибу маркетинг і посилити відповідальність за рекламу й назви торговельних марок, які порушують норми суспільної моралі.

"Обуренню немає меж, коли читаєш про пропозицію епіляції на фоні наших військових та під гаслами допомоги ЗСУ або коли зустрічаєш різні напої, в тому числі алкогольні, в найменуванні яких використовуються назви міст України, історія яких сповнена не тільки героїзму, а й трагедії", – наголосив Смирнов.

Як зазначає видання, торговельні марки часто експлуатують військову тематику. Наприклад, на полицях магазину можна побачити ковбасу "Смерть москаля", комбучу "Героїчна Буча", сосиски "Патрончики", насіння редиски "Азовсталь", пиво "Герої не вмирають" та іншу продукцію.

А от компанія "Брусилівські ковбаси" після початку повномасштабного вторгнення перейменувала московську ковбасу на "ЗСУ. Застільна. Смачна. Українська".

Як повідомляє Радіо Свобода, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, що забороняє використовувати патріотичні назви чи слогани в назвах брендів чи в їхній рекламі. 

"Ми пропонуємо суттєво обмежити використання в рекламі або під час нових реєстрацій торгових марок подій, які стосуються заходів оборони нашої країни. Там є перелік тих законів України, які займаються і патентуванням, і рекламою. І вже, звичайно, ті виконавчі органи, які за це відповідають, – вони мають за цим стежити і не реєструвати. А те, що зареєстровано, буде штрафуватися", – зазначила співавторка проєкту Марія Іонова.

Конкретну суму штрафів автори законопроєкту ще не визначили. Крім назв населених пунктів, де тривали бойові дії, та назв підрозділів депутати пропонують заборонити й використання назв зброї – "Джавелін", "Байрактар" тощо. 

 

Liked the article?
Help us be even more cool!