Голова Незалежної медіа-профспілки Юрій Луканов вважає обурливим той факт, що списки акредитованих СБУ журналістів для роботи в зоні АТО опинилися в руках представників самопроголошених республік і були викладені в широкий доступ. Про це повідомляє прес-служба НМПУ.

“Необхідно провести службове розслідування. І не тільки виявити і покарати винних, але і вжити заходів для того, щоб така інформація не могла вийти за стіни СБУ і Міністерства оборони, які володіли цієї інформацією. Ці списки підвищують ризик для кожного акредитованого журналіста бути викраденим, або й чогось гіршого”, сказав він.

Також голова НМПУ наголосив, що практика показує: нікому не можна довіряти. Тож журналісти самі мусять дбати про свою безпеку. Після цього випадку, на його думку, не варто брати з собою у зону конфлікту телефон, який викладений у широкий доступ. Варто користуватися іншою сім-картою.

“Також не варто забувати про інші заходи безпеки. Адже кожна деталь може стати вирішальною в критичній ситуації”, сказав Луканов.

Як повідомляв ІМІ, сайт сепаратистів “ЛНР” Оккупация.net опублікував складені станом на 10.10.2014 року списки журналістів українських та іноземних ЗМІ, які висвітлювали події на Донбасі і в зоні АТО. Списки українських та іноземних журналістів розміщені у рубриці “Журналісти Хунти”. У переліку – десятки прізвищ журналістів каналів “Інтер”, 1+1, СТБ, ICTV, Громадського ТБ, Еспресо.TV, 5-го каналу, каналу 24, каналу “Україна” та інших. Серед іноземних медійників у списку – журналісти телеканалу “Аль-Джазіра”, агентства “Франс-Прес”, каналу VІCE News, корпорації ВВС, американського каналу FoxNews та багатьох інших.

Разом із прізвищем вказаний номер контактного телефону.

25 травня редакція ТСН заявила, що стурбована фактом публікації сепаратистським сайтом Оккупация.net списку українських журналістів, акредитованих українськими органами влади для роботи в зоні проведення АТО, а також обставинами витоку такої інформації з баз даних українських силових відомств та звертається до Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства оборони та Служби безпеки України з вимогою про надання пояснень щодо вказаної ситуації.