ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В Іспанії в соцмережах поширили оголені штучним інтелектом фото дівчат. Підозрюють місцевих хлопців

Фото – Getty Images / ВВС
Фото – Getty Images / ВВС

В Іспанії в містечку Альмендралехо невідомі поширювали в соціальних мережах згенеровані штучним інтелектом оголені фото місцевих дівчат. Поліція проводить розслідування та ідентифікувала щонайменше 11 місцевих хлопців, повідомляє ВВС.

Оголені світлини створено за допомогою фото із соцмереж, де дівчата були повністю одягнутими. Їх обробили в спеціальній програмі, яка створює уявне зображення людини без одягу. 

Постраждалими є 28 дівчат віком від 11 до 17 років. Вони про ці фото не знали.

За даними поліції, ідентифіковано щонайменше 11 місцевих хлопців, можливо причетних до створення зображень чи поширення їх у WhatsApp і Telegram. Підозрюваним у справі від 12 до 14 років. Створення таких фото, де зображені неповнолітні, вважається дитячою порнографією.

Слідчі також перевіряють інформацію про те, що з дівчат вимагали гроші за допомогою її фейкового оголеного фото.

Ще одне можливе звинувачення проти хлопців – порушення законів про конфіденційність. В Іспанії неповнолітніх можуть притягнути до кримінальної відповідальності лише з 14 років.

Вплив появи цих фото на дівчат різний. Мати 14-річної дівчинки Марія Бланко Райо розповіла, що її дочка тримається добре, але деякі дівчата “просто не виходять з дому”.

Керівник відділу захисту дітей у департаменті боротьби з кіберзлочинністю національної поліції Хав'єр Іск'єрдо сказав іспанським ЗМІ, що такі злочини більше не обмежуються “тим хлопцем, який завантажує дитяче порно з Dark Web або з якогось прихованого інтернет-форуму”.

За його словами, тепер нова проблема – це доступ неповнолітніх до таких технологій.

Як повідомляв ІМІ, у китайському застосунку TikTok поширювали відео, де жертви вбивств – переважно діти – описують власну смерть згенерованими ШІ голосами.

Liked the article?
Help us be even more cool!