ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В Ісландії жінки вийшли на страйк через гендерний розрив у зарплатні. До них приєдналася прем'єрка

24.10.2023, 11:21
Фото – REUTERS
Фото – REUTERS

В Ісландії сьогодні, 24 жовтня, десятки тисяч жінок, включно з прем'єркою Катрін Якобсдоуттір, відмовилися працювати. У країні влаштовано “квеннаврі”, або жіночий вихідний, на знак протесту проти гендерного розриву в зарплатні й насильства на ґрунті гендеру, повідомляє ВВС.

Як пише видання, особливо відчутним страйк став у галузях, де жінки становлять більшість робітників, як-от охорона здоров’я й освіта.

Запланований вихідний є першим цілодобовим жіночим страйком у країні з 1975 року.

Жінок і небінарних осіб закликали відмовитися сьогодні від оплачуваної й неоплачуваної праці (зокрема, домогосподарських робіт).

“Сьогодні я не працюватиму й очікую, що всі жінки в кабінеті міністрів вчинять так само”, – повідомила прем'єрка Якобсдоуттір онлайн-виданню mbl.is перед протестом.

За словами Якобсдоуттір, її уряд досліджує оцінювання праці за переважно жіночими фахами в порівнянні з галузями, де традиційно домінують чоловіки.

Як повідомляє Спілка ісландських учителів, жінки становлять більшість педагогів на всіх рівнях системи освіти, зокрема 94% вихователів дитсадків.

Близько 80% робітників Національної університетської лікарні Ісландії (найбільшої в країні) є жінками.

14 років поспіль Ісландія посідала перше місце у світі в плані гендерної рівності, за даними Всесвітнього економічного форуму. Втім, ця рівність не є тотальною – ВЕФ присудив країні загальний рейтинг 91,2%.

У 1975 році близько 90% робітниць в Ісландії вийшли на страйк, щоб привернути увагу до важливості жінок для економіки. Страйк спонукав парламент наступного року ухвалити закон про рівну оплату праці. 

У 2015 році колишня президентка Ісландії Віґдіс Фіннбоґадоуттір сказала, що страйк 1975 року був “першим кроком до емансипації жінок в Ісландії”, завдяки якому вона змогла стати першою демократично обраною жінкою – главою держави у світі в 1980 році.

Марія Ігнатьєва, Катерина Дячук

Liked the article?
Help us be even more cool!