ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В Ірані двох ЛГБТ-активісток засудили до страти

09.09.2022, 11:06
Фото – Amnesty International
Фото – Amnesty International

В Ірані двох ЛГБТ-активісток вперше в історії засудили до смертної кари. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на NOS.

Їх звинувачують у пропаганді гомосексуалізму. Однією із засуджених є 31-річна Захра Седдікі Хамедані, ЛГБТ-активістка, яку заарештували в жовтні минулого року за її сексуальну орієнтацію, гендерну ідентичність і заяви в соціальних мережах про права ЛГБТ.

У тій же справі до смертної кари засудили 24-річну Ельхам Чубдар.

Двох жінок звинувачують серед іншого в незаконному перевезенні молодих жінок до іранської провінції Західний Азербайджан.

Amnesty International заявила, що глибоко обурена вироками та закликає владу Ірану скасувати смертні вироки та звільнити жінок.

Згідно зі звітом правозахисних груп, торік у країні було страчено щонайменше 333 людини.

З моменту обрання президентом Ірану Ібрагіма Раїсі кількість страт зросла на 25% у порівнянні роком раніше. Трохи більш ніж третина смертних вироків була ухвалена за злочини, пов'язані з наркотиками

Нагадаємо, в Ірані заборонили жінкам зніматися в рекламі. Ця заборона була введена на тлі того, що іранська влада посилює репресії щодо жінок, вимагаючи від них дотримання закону, який передбачає обов’язкове носіння хіджабу в громадських місцях.

Указ президента Ібрагіма Раїсі від 5 липня про застосування закону про носіння хіджабу призвів до створення нового списку обмежень того, як жінки можуть одягатися. На вулицях активніше та жорсткіше стали працювати патрулі так званої поліції моралі, а в соціальних мережах з'явилися відео, на яких поліцейські затримують жінок, силоміць запихають їх у фургони та кудись везуть.

Після наказу Раїсі жінкам, яких визнають такими, що не дотримуються норм закону, забороняють заходити до державних установ, банків та громадського транспорту.

Liked the article?
Help us be even more cool!