ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В ЄС закликали Раду повернутися до е-декларування активістами і скасувати його

28.03.2018, 16:35
Фото - Фейсбук Представництва ЄС в Україні

Комісар ЄС Йоганнес Ган закликає Верховну Раду України повернутися до питання подання електронних декларацій громадськими активістами і якнайшвидше зняти це зобов’язання. Про це йдеться у заяві комісара Йоганнеса Гана щодо поширення вимоги подання електронних декларацій на громадських активістів в Україні, опублікованій на офіційній сторінці Представництва ЄС в Україні у Фейсбук.

Комісар ЄС нагадує, що 1 квітня збігає термін подання громадськими активістами декларацій про майновий стан, та зауважує, що українська влада не виконала взятого нею зобов’язання.

“Неспроможність відмінити поширення вимоги, встановленої для державних службовців, на представників громадянського суспільства не відповідає європейським прагненням України та наполегливим рекомендаціям Україні від міжнародних партнерів, у тому числі ЄС (зокрема, і в контексті моніторингу продовження виконання Україною виконання зобов’язань у рамках процесу лібералізації візового режиму), Венеціанською Комісією та ОБСЄ/БДІПЛ”, - йдеться у заяві.

Єврокомісар зазначає, що громадянське суспільство робить важливу і відважну справу, а отже, повинно мати можливість відігравати належну роль без зайвих перешкод і втручання.

“Мета системи декларацій про майновий стан полягає у тому, щоб сприяти попередженню корупції серед державних посадовців шляхом викриття їхнього потенційно необґрунтованого збагачення. Громадські активісти не є державними службовцями, а тому запровадження вимоги подання декларацій лише створює для них зайві обтяження та тиск і підіграватиме тим, хто прагне зруйнувати зусилля України ефективно боротися з корупцією”, - зазначив він у заяві.

Також він наголошує, що відносини ЄС з Україною спираються на спільні цінності. Обидві сторони погодилися, що дотримання демократичних засад, прав людини і основоположних свобод є невід’ємною частиною Угоди про асоціацію.

“Верховній Раді України слід повернутися до цього питання та якнайшвидше зняти зобов’язання подання декларацій про майновий стан з громадських активістів, обмеживши їхнє застосування лише до державних службовців. Європейський Союз готовий і надалі надавати свою підтримку та експертну допомогу”, - зазначив Йоганнес Ган у заяві.

Як повідомляв ІМІ, Національне агентство з запобігання корупції 29 березня планує прийняти роз’яснення щодо декларування громадськими активістами до 1 квітня.

Liked the article?
Help us be even more cool!