В Австралії 3 серпня розпочався суд над колишнім радіоведучим Аланом Джонсом, якого звинувачують у сексуальних домаганнях до шістьох чоловіків. Про це повідомляє Reuters.

Як пише медіа, під час досудових слухань деякі пункти звинувачення було знято; тепер 85-річного Джонса судять за 22 пунктами. Чоловікові висунули звинувачення 2024 року. Тоді газета Sydney Morning Herald повідомила, що той домагався позивачів протягом кількох десятиліть.

За даними слідства, правопорушення, ймовірно, були скоєні між 2003 і 2020 роками та стосувалися шістьох чоловіків, одному з яких на той момент було 17 років. Деякі з позивачів знали Джонса професійно або особисто.

Алан Джонс. Фото – Australian Associated Press

Джонс не визнав себе винним за всіма звинуваченнями й заперечує, що скоював незаконні дії.

Минулого тижня суд відхилив клопотання адвокатів Джонса, яке мало на меті запобігти висвітленню свідчень позивачів у медіа, поки триває провадження. Очікується, що процес триватиме кілька тижнів лише за участі судді й що під час засідань буде заслухано понад 70 свідків.

Джонс десятиліттями працював на сіднейському ранковому радіо і близько 18 років, до свого виходу на пенсію у 2020 році, вів популярну програму на радіостанції 2GB. Він був відомий своїми консервативними поглядами й забіякуватим стилем ведення інтервʼю. Так, 2019 року він заявляв, що тодішній прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон повинен “дати кілька ляпасів” тодішній прем’єр-міністерці Нової Зеландії Джасінді Ардерн і “запхати шкарпетку їй у горлянку” за її погляди на екологію.