ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В Австралії музей зобов'язали дозволити чоловікам вхід на виставку, куди пускали лише жінок

Австралійський суд у Тасманії визнав, що Музей старого та нового мистецтва (MONA) дискримінував чоловіків, оскільки заборонив їм відвідувати виставку для жінок. Протягом 28 днів музей повинен відкрити доступ чоловікам.

Про це пише hromadske з посиланням на The Guardian.

Інсталяція американської художниці Кірші Каечеле Ladies Lounge відкрилася в Музеї старого та нового мистецтва 2020 року. На виставці відвідувачок зустрічають дворецькі із шампанським, а в залі представлено роботи Пабло Пікассо та Сідні Нолана. 

Інтерактивна виставка мала на меті створити безпечний простір саме для жінок. Її авторка наголошувала, що своєю роботою прагнула показати історичну несправедливість, коли до 1965 року жінкам в Австралії було заборонено відвідувати паби.

У квітні 2023 року житель Нового Південного Уельсу Джейсон Лау подав до суду на музей, стверджуючи, що відмова у вході на виставку Ladies Lounge через його стать є порушенням антидискримінаційного закону Тасманії.

Адвокатка музею Кетрін Скотт стверджувала, що Лау сприйняв інсталяцію так, як це й було задумано, оскільки закон Тасманії дозволяє дискримінацію, коли вона "створена для сприяння рівним можливостям для групи людей, які перебувають у невигідному становищі".

Проте Лау заявив, що ця акція була "розпливчастою та позбавленою контексту", і стверджував, що відмова чоловікам у доступі до деяких з найважливіших творів музею, включно з роботами Сідні Нолана, Пабло Пікассо і скарбницею старожитностей з Месопотамії, Центральної Америки та Африки, є дискримінацією.

Віцепрезидент Тасманійського цивільного й адміністративного трибуналу Річард Грюбер ствердив, що виставка Ladies Lounge становить "пряму дискримінацію", додавши, що "незрозуміло, як перешкоджання чоловікам насолоджуватися мистецтвом у жіночому просторі сприяє розширенню можливостей для художниць виставляти свої роботи".

Як пише видання, у музеї розчаровані рішенням суду. MONA заявив, що якщо їм накажуть дозволити доступ чоловікам, то вони приберуть інсталяцію, оскільки "відмова чоловікам є сенсом роботи".

Водночас Каечеле хоче оскаржити рішення в суді.

Liked the article?
Help us be even more cool!