Уряд США заморозив гранти Гарвардському університету на $2,2 млрд
Федеральний уряд США заморожує Гарвардському університету гранти на суму понад $2,2 млрд та контракти на суму $60 мільйонів. Про це повідомляє DW з посиланням на пресреліз міністерства освіти США за 14 квітня.
У міносвіти США зазначили, що раніше університет відмовився підкоритися вимогам адміністрації президента США Дональда Трампа щодо активізму на території кампуса.
11 квітня адміністрація Трампа надіслала до Гарварду листа із закликом провести широкі реформи у сфері управління та керівництва закладом, а також змінити політику щодо приймання студентів, пише AP. За даними агенції, вимоги адміністрації Трампа до Гарварду охорлювали також заклик провести перевірку вишу, викладачів та керівництва щодо їхніх поглядів на різноманіття та заборонити носіння масок на території кампуса. Остання вимога явно була спрямована проти пропалестинських протестувальників, вважають журналісти.
Крім того, федеральний уряд США вимагав від університету припинити визнання або фінансування “будь-яких студентських груп або клубів, які схвалюють або пропагують злочинну діяльність, незаконне насильство або незаконний утиск”, випливає з публікації.
Федеральний уряд зазначив, що під загрозою перебувають гранти й контракти на загальну суму в 9 млрд доларів, якщо Гарвард не погодить свою політику з вимогами адміністрації Трампа.
Зі свого боку президент Гарвардського університету Алан Гарбер 14 квітня заявив, що університет не піде назустріч вимогам уряду.
Адміністрація Трампа стверджує, що університети США на території своїх кампусів торік допускали вияви антисемітизму на протестах проти дій Ізраїлю під час його війни з терористичною організацією ХАМАС у секторі Газа.
Алан Гарбер наголосив, що Гарвард уже провів масштабні реформи, спрямовані на боротьбу з антисемітизмом. Водночас багато з вимог уряду, за його оцінкою, не спрямовані на боротьбу з антисемітизмом, а є спробою регулювати “інтелектуальні умови” в Гарварді.
Як повідомляв ІМІ, 20 березня президент США Дональд Трамп підписав наказ, мета якого – ліквідація федерального міністерства освіти. Наказ передбачає, що питання шкільної політики майже повністю залишаться на розсуд штатів і місцевих рад. За словами Трампа, наказ є першим кроком до “ліквідації” міністерства, про що він заявив під час церемонії підписання в Східній кімнаті Білого дому. Повне розформування органу вимагає ухвалення відповідного закону Конгресом; наразі Трамп не має досить голосів для цього.
Help us be even more cool!