Уряд США заарештував американку й українця, їх підозрюють у змові з програмістами КНДР
Прокуратура США 16 травня заявила про арешт американки й українця, які, за словами правоохоронців, допомогли пов’язаним з Північною Кореєю програмістам, що видавали себе за громадян США, отримати віддалену роботу в сотнях американських компаній, повідомляє Reuters.
Департамент юстиції США повідомив, що через цю схему Північна Корея отримувала прибуток в обхід міжнародних санкцій. Вона передбачала проникнення північнокорейських програмістів у понад 300 американських фірм, зокрема деякі компанії й банки з рейтингу Fortune 500, а також крадіжку особистих даних понад 60 громадян США.
У заяві департаменту йдеться, що іноземні програмісти також намагалися влаштуватися на посади й отримати доступ до інформації у двох урядових структурах США, хоча ці спроби були “загалом неуспішні”.
Раніше Держдепартамент США стверджував, що за допомогою цієї схеми зловмисникам вдалося заробити для Північної Кореї щонайменше $6,8 мільйона. Повідомлялося, що північнокорейці, залучені до схеми, мали зв’язки з Департаментом індустрії боєприпасів КНДР, що відповідає за розроблення балістичних ракет, виробництво зброї та пов’язані з цим дослідження.
В обвинувальному акті, скерованому до федерального суду штату Вашингтон минулого тижня, йдеться про висунення звинувачень проти 49-річної Крістіни Марі Чапмен зі штату Аризона, 27-річного Олександра Діденка з Києва й іще трьох іноземних громадян.
Чапмен заарештували 15 травня, а Діденка 7 травня затримали польські правоохоронці за запитом США, де зараз домагаються його екстрадиції.
Держдепартамент оголосив про винагороду до $5 мільйонів доларів за інформацію про ймовірних спільників Чапмен, які послуговуються псевдонімами Цзихо Хань, Хаожань Су й Чунцзи Цзинь, а також про іще одну неназвану особу з псевдонімами Чжунхуа й Venechor S.
У судових записах не названо адвокатів заарештованих; наразі не ясно, чи мають ті юридичного представника.
У Департаменті юстиції кажуть, що Діденка звинувачують у створенні фейкових облікових записів на американських платформах пошуку роботи для програмістів, які Діденко потім продавав іноземним айтівцям з усвідомленням, що деякі з них – з Північної Кореї. Іноземні програмісти, що користувалися з послуг Діденка, також співпрацювали з Чапмен.
У заяві Департаменту юстиції йдеться, що онлайн-домен Діденка upworksell.com вилучили 16 травня.
Марія Ігнатьєва, Валентина Троян
Help us be even more cool!