ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Уряд пропонує замінити заочну форму освіти дистанційною

20 жовтня КМУ ухвалив проєкт закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті", який, зокрема, передбачає заміну заочної форми навчання дистанційною.

Про це повідомляє Міністерство освіти та науки.

"Щоб оптимізувати роботу в ЗВО та провадити ефективний освітній процес, пропонуємо закладам освіти розвивати дистанційну форму навчання. З 2024 року трансформуємо заочну та вечірню форми в дистанційну. Студенти, що нині навчаються на цих формах, зможуть завершити навчання в такому ж форматі, проте з наступного року вступ буде лише на дистанційну або денну форми здобуття освіти", – йдеться в повідомленні.

Річне навчальне навантаження становитиме від 30 до 80 кредитів Європейської системи трансферу і накопичення кредитів на рік замість жорстких 60.

"Така варіативність річного навчального навантаження дасть змогу студентам самостійно вирішувати, як розподілити кількість кредитів упродовж їхнього терміну навчання", – зазначають у МОН.

Міждисциплінарні програми стануть доступними для бакалаврів. Тобто на таких програмах після проходження 60–120 кредитів ЄКТС студенти зможуть не одразу обирати спеціальність під час вступу, а пізніше (після 60–120 кредитів) обрати її в межах тієї галузі, на яку вони вступали.

Години аудиторних занять відтепер регулюватимуться – мінімум 10 годин (із 30) для бакалаврів та не менш ніж вісім годин (із 30) для магістрів. Решта годин відводитиметься на самостійну роботу студентів.

Щоб забезпечити стандарти вищої освіти, для регульованих спеціальностей зменшується вибіркова компонента (до 10% із сьогодішніх 25%). Натомість для розширення автономії студентів для нерегульованих спеціальностей кількість вибіркових дисциплін збільшиться (до 50%).

"Усі ці зміни спрямовані на зростання суб’єктності студентів. До того ж вони сприятимуть наближенню практик української освіти до європейських та полегшать входження України до міжнародного академічного й наукового простору", – наголосили в міністерстві.

Liked the article?
Help us be even more cool!