ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Уряд Естонії планує припинити фінансування освіти російською

Уряд Естонії планує припинити фінансування освіти російською мовою, заявила прем'єр-міністерка Кая Каллас, відповідаючи в Рійгікогу на запитання про єдину естонську школу, пише Рostimees.

Учасники дискусії зазначили, що в наявних школах з естонською мовою навчання вже існують серйозні проблеми. За їхніми словами, велика кількість дітей, які говорять іноземними мовами, у цих школах створює проблеми для вчителів.

Ситуацію, що виникла, і дії уряду Кая Каллас пояснила переходом до єдиної естонської школи.

"У конституції записано, що естонська мова є державною мовою Естонії, і кожен має право здобувати освіту естонською мовою", – наголосила прем'єр-міністерка.

Каллас заявила, що уряд не має наміру русифікувати естонських дітей.

"Навпаки, уряд має намір припинити фінансування російськомовної освіти й перейти на єдину форму навчання естонською мовою", – сказала вона.

Каллас додала, що під час переходу на єдину форму освіти необхідно враховувати мовні навички дитини, а також лінгвістичну та методичну доцільність навчання.

"Включення дитини, для якої естонська мова є рідною, до класу, де естонська мова викладається дітям, які не говорять естонською, не є законною", – пояснила Каллас.

Вона підкреслила, що мета переходу до єдиної освіти естонською мовою полягає в тому, щоб усі жителі Естонії перебували в єдиному інформаційному просторі, щоб в Естонії розмовляли естонською мовою і щоб людей, які використовують естонську, ставало дедалі більше.

"Щоб у нас не було двох різних систем – заради цього ми працюємо. Це була велика проблема, і я згодна з тим, що вона мала бути розв'язана вже давно. Але краще запізно, ніж ніколи. У будь-якому разі ми маємо рухатися вперед", – сказала прем'єр-міністерка.

Liked the article?
Help us be even more cool!