ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Українці через "Дію" зможуть дізнатися, хто запитував їхні персональні дані

18.01.2023, 15:25
Фото - з сайту УНН
Фото - з сайту УНН

Українці невдовзі зможуть дізнаватися через застосунок “Дія”, хто переглядав їхні персональні дані в державному реєстрі. Про це повідомляється на сайті Міністерства цифрової трансформації України.

Як повідомляє міністерство, уряд ухвалив постанову, яка визначає новий порядок взаємодії між державними реєстрами у системі “Трембіта” та підключення до неї. Невдовзі кожен випадок відстеження фіксуватиметься в цій системі, а користувачу надходитиме пуш-повідомлення в “Дії” про те, що певний держорган запитував персональні дані.

Наразі команда Мінцифри за підтримки міжнародних партнерів працює над технічною реалізацією відповідних законодавчих норм. 

Система “Трембіта” функціонує з 2020 року. Через неї органи влади отримують дані з державних реєстрів завдяки побудові електронних взаємодій. 

Міністерство зазначає, що це значно зменшує бюрократію та робить життя українців простішим. Наприклад, саме завдяки “Трембіті” отримують дані з реєстрів, які відображаються у цифрових документах в Дії.

Як повідомляв ІМІ, у застосунку "Дія" невдовзі з'являться нові послуги: заява на шлюб та витяг про несудимість. Крім того, на порталі "Дія" фізичні особи – підприємці зможуть отримувати витяги з Єдиного державного реєстру.

Liked the article?
Help us be even more cool!