ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Український сайт опинився в реєстрі ресурсів, що співпрацюють з ФСБ

27.05.2020, 11:40
Фото – скріншот MediaSapiens
Фото – скріншот MediaSapiens

Активісти проєкту "РосКомСвобода" виявили сайт МЕТА в російському реєстрі організаторів поширення інформації. Представники ресурсу запевняють, що не погоджувалися на співпрацю з ФСБ і Роскомнаглядом, повідомляє MediaSapiens.
21 травня 2020 року українська компанія "META" потрапила до реєстру організаторів поширення інформації (ОПІ). На це звертають увагу активісти "РосКомСвободи".

"Під час чергового моніторингу реєстру ОПІ "РосКомСвобода" виявивла нового учасника, який цікавий тим, що став першим з українських інтернет-сервісів, який погодився на співпрацю з Роскомнаглядом та ФСБ", – пише видання.

Відповідно до федерального закону 97-ФЗ інтернет-сервіс, зареєстрований Роскомнаглядом як ОПІ, зобов'язаний збирати, зберігати та надавати інформацію про дії користувачів на своєму ресурсі уповноваженим держорганам, уточнюють на сайті.

У розпорядження ФСБ мають надаватися всі контакти користувальницької адресної книги, електронної пошти, дані про кількість та обсяг повідомлень, про всі авторизацію через сторонні сервіси, про ведення особистого листування всередині інтернет-ресурсу, точний час відвідувань та інші метадані, уточнюють там.

Після набрання чинності в липні 2018 року "пакету Ярової" (374-ФЗ) учасник реєстру ОПІ зобов'язаний також передавати ФСБ весь вміст листувань, дзвінків і всіх будь-яких інших дій і взаємодій користувачів, нагадує видання.

"Цілком можливо, що з META сталася схожа ситуація, як з деякими іншими іноземними сервісами, коли Роскомнагляд вносив їх до реєстру без повідомлення про те, які обов'язки на них тепер покладаються, проте в публічному полі власники сервісу поки ніяк свої взаємини з російськими силовиками й наглядовими органами не прокоментували", – повідомляють на сайті.

Liga Tech зв’язалась із представниками компанії "META" для коментаря. Там запевняють, що сервіс електронної пошти META не погоджувався на співпрацю з ФСБ і Роскомнаглядом та не передаватиме їм дані своїх користувачів. У компанії повідомили, що дотримуються всіх правил щодо захисту персональних даних користувачів.

"Про те, що інформація про наш сервіс перебуває в реєстрі Роскомнагляду, ми самі дізналися зі ЗМІ. Наскільки ми зрозуміли, там перебуває загальнодоступна інформація про наш сервіс – доменне ім'я та контактна інформація. Жодної згоди на співпрацю з Роскомнаглядом наша компанія не давала. Природно, що жодної інформації про користувачів ніяким іноземним організаціям ми ніколи не передавали і не плануємо. Ми надіслали запит до Роскомнагляду з вимогою видалити з їхнього реєстру інформацію про наш сервіс. Чекаємо на відповідь", – цитує видання відповідь від компанії.

Згідно з даними держреєстру, приватне акціонерне товариство "МЕТА" було зареєстроване 2 квітня 2001 року, уточнює Liga Tech. У 2007 році сервіс купили російські інвестори.

"Кінцевими бенефіціарами компанії є громадяни Російської Федерації Костянтин Бейріт, Сергій Васильєв і Сергій Іванов. Очолює компанію Юрій Назаров. За даними компанії, щодня портал відвідує понад 35 тис. користувачів. За даними аналітичного сервісу SimilarWeb, місячна аудиторія сервісу в квітні-травні склала 7,8 мільйона візитів. 89% трафіку припадає на користувачів з України, 2% – з Росії", – йдеться в публікації.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!