ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Українське радіо почало мовити в Литві та Латвії

08.04.2022, 12:50

Радіо Балтійська хвиля транслює Українське Радіо на частоті 1386 кГц зі свого передавача на території Литви. Середні хвилі Радіо Балтійська хвиля покривають мовлення в країнах Західної Європи до Португалії, країни Північної Європи, європейську частину росії. Про це йдеться на сайті Українського радіо.

Раніше мовники Чехії, Польщі, Болгарії, Словенії, Франції та Румунії через власні стримінгові системи в інтернеті почали ретранслювати інформаційний марафон Українського радіо.  Поширення сигналу Українського радіо в інших країнах відбувається для інформування українців, які виїхали за кордон у зв’язку з російською агресією, а також оперативного поширення інформації для українськомовних жителів у цих країнах.

Також слухати Українське радіо можна в мобільному застосунку mujRozhlas.cz. Додатково Чеське радіо готує подкаст "Новини для українців у Чеській Республіці" та інший аудіоконтент, який запуститься незабаром.

На північному сході Румунії у вечірній час також можна чути сигнал Українського радіо у середньохвильовому діапазоні на частоті 657 AM.

Слухати Українське радіо у всіх регіонах України можна через АМ- та FM-частоти, які вказано за посиланням

Українське радіо мовить у середньохвильовому діапазоні на території всієї країни. У населених пунктах, де немає FM-частоти, або в разі збоїв у її роботі, перемикайте приймачі в АМ-діапазон (чи СХ на старих приймачах) на частотах 1278 кГц, 873 кГц, 1404 кГц та 657 кГц.

Раніше у зв'язку з численними запитами від українських та іноземних радіостанцій Українське радіо НСТУ дозволило ретрансляцію свого сигналу на мережах радіостанцій будь-якої форми власності.

Сигнал Українського радіо:

  • Інтернет: http://91.218.213.49:8000/ur1-mp3
  • Супутник Amos3 (4° W):
  • Частота – 11 139,5 МГц
  • Поляризація – горизонтальна (Н)
  • Символьна швидкість – 30,000 Мсимв/с
  • Предкорекція помилок (FEC) – ¾
  • Українське радіо – UR-1.

Як ідеться в повідомлені, завдяки розширенню мовлення в середньохвильовому діапазоні сигнал Українського радіо покриває більшу територію України та інших країн світу, включно з невеликими населеними пунктами, до яких не доходить сигнал наявних FM-передавачів. Окрім того, на середніх хвилях сигнал Українського радіо можна безперешкодно чути під час руху автотранспортом територією, яка покривається відповідним сигналом. Як зазначають технічні спеціалісти Українського радіо, практично всі радіоприймачі – від найстаріших до найновіших моделей, які сьогодні є в людей, – працюють у середньохвильовому діапазоні.

Liked the article?
Help us be even more cool!