ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Українська діаспора розпочала міжнародну місію медіамоніторингу російської дезінформації

07.06.2021, 10:03

Протидіяти дезінформації про Україну та українську діаспору – така мета нової організації, створеної закордонними українцями. Про старт проєкту оголосив колишній президент Світового конгресу українців, а нині очільник ГО "Україна-2050" Євген Чолій, передає "Голос Америки".

Як він повідомив, розпочинає діяльність постійна міжнародна місія медіамоніторингу щодо дезінформації.

"Ми маємо видатну міжнародну місію. Станом на сьогодні наша місія налічує 164 члени, усі волонтери з 55 країн, які здійснюватимуть медіамоніторинг 41 мовою", – заявив Чолій під час відеоконференції в Києві.

Міжнародні спостерігачі моніторитимуть засоби масової інформації та соцмережі в країнах свого проживання і надсилатимуть звіти до місії, яка вживатиме заходів для спростування фейкових новин.

Ідеться, за словами Чолія, про боротьбу з пропагандою Російської Федерації, яка, ведучи гібридну агресію проти України, поширює світом брехливі антиукраїнські наративи.

"Україна та її 20-мільйонна українська діаспора повинні докладати всіх зусиль для протидії такій дезінформації і в такий спосіб запевнити, що міжнародна спільнота формує думку й ухвалює рішення щодо України та української діаспори на основі правдивої інформації", – заявив очільник новоствореної місії.

Як додав Чолій, він упевнений, що їхня міжнародна місія конкретно допоможе протидіяти дезінформації про Україну та українську діаспору

Наразі в Україні діє низка організацій (StopFake, VoxCheck та ін.), які викривають неправдиву інформацію. Унікальність нового проєкту полягає в можливості моніторити новини про Україну багатьма мовами в різних куточках світу.

Як розповів Євген Чолій, більшість спостерігачів місії – це лідери українських громад своїх країн. Водночас вони не є експертами з медіамоніторингу. Тож для волонтерів провели серію онлайн-тренінгів, навчивши розпізнавати фейки.

Наводячи приклади таких фейків у закордонних ЗМІ, в місії згадують публікації про те, нібито українська діаспора засудила санкції проти Криму, а на окупованому півострові буцімто відбувся міжнародний з’їзд українських діаспор.

У польських, чеських, іспанських виданнях виринають фейки про нібито постачання Україною ракетних двигунів до КНДР, про уявні катастрофи на українських атомних станціях, а фотографії із Сирії видають за світлини з війни на Сході України.

Кремлівська пропаганда пустила корені на всіх континентах, зокрема вона діє в Білорусі, Аргентині, Болгарії, США, Ізраїлі, Фінляндії, Італії і Великій Британії. Намагаючись дискредитувати Україну у світі, творці фейків розповідають про хаос, "розгул нацизму" та мовні переслідування, пророкують Україні економічний крах.

У міжнародній місії медіамоніторингу кажуть: робота українських медіаспостерігачів у різних країнах світу покликана стати таким собі "антивірусом" для знезараження неправдивої інформації про Україну.

 
Liked the article?
Help us be even more cool!