ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Українськомовним книжкам уперше почали віддавати перевагу перед російськомовними – дослідження

26.11.2020, 11:27
Фото – networkokulu.ne
Фото – networkokulu.ne

32% читачів віддають перевагу читанню книжок українською. Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного дослідження “Читання в контексті медіаспоживання та життєконструювання”, яке провели цього року на замовлення Українського інституту книги, повідомляє “Читомо”.

Дослідження проводила компанія Info Sapiens у серпні-вересні 2020 року на замовлення Українського інституту книги. Авторки дослідження – дослідниці Інна Волосевич та Анастасія Шуренкова, координаторка – керівниця аналітичного відділу УІК Ірина Батуревич.

Дослідження показало, що вперше за часи незалежності України українські читачі почали віддавати перевагу саме українськомовним книжкам: 32% українською проти 27% російською.

Фото Український інститут книги

Також було з’ясовано, що 8% дорослих і 13% дітей читають книжки щодня. А 34% українців хоча б раз купили друковану книжку у 2020-му.

За результатами опитування, 23% дітей почали частіше читати під час карантину, а 16% – рідше. Жінки читають значно частіше, ніж чоловіки: ніколи не читає 38% чоловіків і 28% жінок, водночас щодня читають 7% чоловіків і 9% жінок.

Також опитування показало, що, на жаль, понад половину дітей (57%) читає з примусу.

Найпопулярнішими жанрами для дорослих стали класика (20%) та детективи (18%), любовні романи (16%), книжки з психології та саморозвитку, а також фантастика і фентезі та сучасні романи (по 15%), наукові та науково-популярні видання (14%), фахова та бізнес-література (12%).

“Можна сміливо стверджувати, що це дослідження читання наймасштабніше за останній час: воно охопило практично всі вікові групи, включало не лише масові опитування, але й фокус-групи. Окрім того, це дослідження логічно продовжило дослідження The Ukrainian Reading and Publishing Data 2018, а отже, ми нарешті можемо говорити про те, чи змінилися читацькі звички українців за цей період: тобто вперше відстежувати динаміку, будувати плани щодо промоції читання та зростання кількості читачів. Переконана, що ці дані будуть корисними для всіх, хто працює в галузі книговидання і культури загалом”, – зазначила Ірина Батуревич.

У дослідженні взяли участь 3 тис. 900 осіб, а саме 2 тис. 100 дорослих та 1 тис. 800 дітей. Зокрема, було проведено вісім фокус-груп з дорослими респондентами віком 18–59 років та 16 фокус груп з дітьми віком 6–17 років.

Респонденти дали відповіді на 44 запитання, що широко охоплюють книжкову тематику.

З повним текстом звіту можна ознайомитися за посиланням.

Liked the article?
Help us be even more cool!