ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Україна бореться не з церквою, а з особами, які шкодять національній безпеці - Данілов

21.12.2022, 15:14
Фото - AP
Фото - AP

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов заявив, що Україна не бореться з церквою як з релігійною інституцією, а з особами, які шкодять національній безпеці.

Про це він сказав в інтерв'ю Голосу Америки у відповідь на запитання щодо деструктивної роботи російської православної церкви в Україні.

“Хочу зауважити, що ми не боремося з церквою як з релігійною інституцією. Ми сьогодні ухвалюємо рішення стосовно осіб, які безпосередньо беруть участь у цьому процесі. І якщо СБУ, яка веде ці процеси, вважає, що та чи інша людина є небезпечною для нашоїх країни, то ми приймаємо відповідні рішення, і нам байдуже чи людина в рясі, чи в Brioni, чи в якомусь іншому одязі”, - сказав він.

За словами Данілова, це буде стосуватися будь-яких людей, які підтримують Російську Федерацію, які їй сьогодні допомагають і шкодять національній безпеці. 

“Ця ситуація почалася не сьогодні і не вчора, це давній процес, а з урахуванням того, що це чутливі питання, СБУ мала мати вже стовідсоткові докази того, що саме ці люди співпрацюють, мають до цього відношення, і є відповідні кримінальні провадження по кожному учаснику цього процесу. Тому цей процес зрушив з мертвої точки.

Секретар РНБО зазначив, що проблема деструктивної роботи російської православної церкви в Україн не вирішувалась упродовж 30 років.

“Моє особисте бачення: на жаль, ми 30 років не звертали уваги на цю проблему і дозволяли поводитися у нашій країні певним елементам так, як вони поводилися. Але вони мали свого часу, особливо після 24 лютого, прийняти сторону нашої країни, відмовитися повністю від того всього російського, якщо воно там було, поставити крапку у цьому питанні. На жаль, не всі це зробили. І ті, хто цього не зробив або не зробить, матимуть наслідки безпосередньо для себе”, - сказав Олексій Данілов.

Нагадаємо, СБУ з жовтня проводить контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах УПЦ МП у різних областях України.

Liked the article?
Help us be even more cool!