ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Українського спортивного журналіста звинуватили у сексизмі

21.05.2018, 11:33
Артем Франков, фото - dynamo.kiev.ua

Відомий спортивний журналіст, головний редактор журналу “Футбол” Артем Франков під час дискусії на Львівському медіафорумі заявив, що жінка не може працювати спортивною журналісткою, оскільки “у неї щомісяця проблеми”. Висловлювання Франкова спричинили скандал, тож на цей інцидент відреагували організатори медіафоруму, заявивши, що не схвалюють дискримінації та образ, повідомляє Zaxid.net.

Інцидент із Артемом Франковим виник 19 травня під час дискусії на панелі “Футбольна журналістика”, після того як одна зі слухачок запитала його про місце жінок у спортивній журналістиці.

“Артем Франков озвучив фразу, що жінка не може бути спортивною журналісткою, оскільки “у неї щомісяця проблеми”. Після цього в залі пролунало деяке обурення. Однак той не зупинився, вирішивши показати себе твердим мужиком, і видав абзац коментарів, що в жінки є своє місце на кухні і біля дітей, а якщо вона цим не займається, він її не поважає. Після цього із зали вийшли кілька учасниць. Я залишився і запитав, чи розуміє спікер, чому вони вийшли. Інша учасниця додала, що взагалі за такі висловлювання варто було б вибачитися. Один із спікерів віджартувався: мовляв, прошу пробачення у всіх жінок світу за всі свої висловлювання. Після цих слів вирішив вийти і я", – описав цей інцидент головний редактор українського порталу у Польщі Prostir.pl Ігор Ісаєв, який був слухачем цієї дискусії.

Організатори медіафоруму 19 травня ввечері також відреагували на цей інцидент, заявивши, що не контролюють висловлювань запрошених спікерів, однак засуджують прояви дискримінації та приниження.

“Львівський медіафорум – це платформа, яка завжди дотримуватиметься принципів свободи слова та думки. Ми пишаємося тим, що є майданчиком для різних точок зору. Проте ми принципово не схвалюємо дискримінації, особистих образ та засуджуємо приниження людської честі та гідності в будь-якій формі. Ми не контролюємо того, що говорять спікери, модератори чи учасники нашого заходу і, відповідно, не можемо нести відповідальності за їх слова. Натомість ми робимо і будемо робити все можливе, щоб максимально забезпечити ваше право прокоментувати та відреагувати на все, що ви почули на цьогорічному Форумі”, – йдеться в заяві на офіційній сторінці медіафоруму.

Директор Львівського медіафоруму Остап Процик охарактеризував слова Артема Франкова як “примітивний сексистський випад”.

“Заяви Артема Франкова на панелі “Футбольна журналістика” є примітивним сексистським випадом. Сподіваюсь, подібні дискримінаційні заяви (щодо статі, раси, націй, релігій і т.д.) у нас більше не повторяться. Я цілком розумію тих учасників дискусії, які покинули залу. Всі інші присутні на панелі (дискутанти, модератор та учасники) мали нагоду відреагувати так, як вважали за потрібне”, - заявив Остап Процик 20 травня.

Артем Франков є автором кількох книг про футбол в Україні і вважається одним із найдосвідченіших футбольних журналістів.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!