ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Українсько-білоруський журналіст на суді заявив, що міліція його обмовила

16.07.2018, 10:01
Фото - Радіо Свобода

Українсько-білоруський журналіст Дмитро Галко, обвинувачений у Білорусі в нападі на міліціонера, не визнає своєї провини. Про це він заявив 13 липня під час допиту в Радянському районному суді Мінська, повідомляє "Українська правда" з посиланням на "Білоруський партизан".

При цьому журналіст припустив, що міг ненавмисно розбити телефон міліціонера, коли намагався випровадити його з квартири, тому що той "увійшов незаконно".

Галко повідомив, що 25 листопада 2017 року на квартирі, яку орендувала його колишня дружина Ольга Кравчук, відбувалася вечірка сина Яна з друзями, приурочена до його дня народження. При цьому журналіст стверджує, що був тверезий.

У якийсь момент до квартири увійшли міліціонери і заявили, що сусідів турбує шум. Галко каже, що погодився зробити музику тихіше. Однак міліціонери, за його словами, незаконно увірвалися в квартиру.

При цьому підсудний згадав, що капітан Юрій Чирков озвучував йому свої підозри: що в квартирі нібито може бути наркопритон або порностудія. Дмитра це дуже обурило, він почав "ще не грубо, але вже різко "вимагати від міліціонерів вийти. Однак ті, за словами підсудного, почали оглядати квартиру, а капітан Чирков увімкнув відео на мобільному і став знімати підлітків, які сіли на диван.

"Ось тоді я взяв Чиркова за куртку і вивів з кімнати. Але не пам'ятаю, щоб вибивав у нього телефон", – говорить Галко, заперечуючи, що це був саме напад.

Менш ніж через хвилину, стверджує Галко, з'явився наряд міліції. Співробітники вислухали капітана Чиркова, журналісту "почали заламувати руки і надягати наручники". Незабаром після першого наряду міліції з'явився другий, потім увійшов міліціонер у формі, більше схожій на військову.

"Раптом мене повалили на підлогу, причому розбили при цьому меблі. Так само різко повалили мого сина Яна. Далі я лежав і розповідав начальнику-міліціонеру, що відбувалося раніше. Говорив, щось ви не те зробили", – розповів журналіст.

Галко передбачає, що капітан міліції його обмовив, "бо незаконно увійшов до квартири відомої людини, плюс три юнаки в результаті отримали травми".

На запитання, чому у капітана Чиркова виявилися тілесні ушкодження, Галко заявив, що не знає відповіді. Він визнав лише, що рукою виштовхував міліціонера Чиркова з квартири.

"Я його не бив, і це навіть теоретично неможливо в тій позиції, про яку він говорить. Зауважу, що він тричі змінював свідчення", – заявив Галко.

Адвокат звернулася до суду з трьома клопотаннями, але суд відмовився вимагати адміністративну справу Дмитра Галка і запитувати відомості з Лікарні швидкої допомоги про час виїзду лікарів на квартиру Галка. Клопотання про запит у міліції відомостей про причини застосування до Галка спецзасобів суд задовольнив.

"Білоруський партизан" зазначає, що процес продовжиться сьогодні, 16 липня.

Як повідомляв ІМІ, 22 квітня у Білорусі правоохоронці затримали білоруського-українського журналіста Дмитра Галка. Його зняли з потяга Львів – Могильов під час перетину українсько-білоруського кордону.

9 липня Комітет захисту журналістів закликав владу Білорусі звільнити затриманого журналіста Дмитра Галка, якого звинувачують у нападі на правоохоронця.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!