IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

28

80

2

27

“Українські новини” судяться з виконавчою службою через Авакова

Інформаційна агенція “Українські новини” подала позов щодо бездіяльності Державної виконавчої служби. Судове засідання в Окружному адміністративному суді м. Києва призначено на 20 березня. Про це повідомив “Доступу до правди” директор “Українських новин” Денис Іванеско.

В Окружному адміністративному суді міста Києва відбудеться розгляд позову “Українських новин” до Департаменту виконавчої служби Міністерства юстиції, який попри рішення судів всіх інстанцій не спромігся примусити міністра внутрішніх справ Арсена Авакова виконати судові постанови і надати публічну інформацію про вручення громадянам (переважно цивільним особам) вогнепальної зброї у вигляді “відомчої відзнаки” МВС.

Попри рішення судів, включно із Верховним Судом України, служба Мін’юсту не лише не стала примушувати міністра виконувати Закон, а й узагалі у встановлені законом терміни не надала відповідь на клопотання “Українських новин” про примусове виконання судового рішення.

Впродовж 2015-2016 років Міністерство внутрішніх справ України програло низку судів “Українським новинам”, які вимагали надання публічної інформації: списку осіб, які отримали від Арсена Авакова “відомчу відзнаку” – вогнепальну зброю.

У грудні 2016 року було відкрито виконавче провадження щодо примусового виконання МВС судових рішень. МВС з бюджетних коштів сплатило штраф. Проте замість відповідей надало “Українським новинам” велику кількість копій наказів Авакова про вручення вогнепальної зброї із замазаними прізвищами нагороджених.

Така відписка не є належним виконанням судового рішення. 23 червня 2017 року “Українські новини” звернулися до Департаменту виконавчої служби з клопотанням про належне виконання судового виконавчого провадження і стягнення з Міністерства належної публічної інформації.

Законом передбачений розгляд подібного клопотання впродовж 30 днів. Проте станом на 5 жовтня ДВС Мін’юсту не лише не змусила МВС виконати Закон і судові рішення, а й навіть не надала відповіді щодо клопотання.

“МВС неправомірно приховує публічну інформацію. А саме – список нагороджених Аваковим зброєю, яка є державною власністю. Платники податків мають право знати, як саме Аваков розпоряджається державним майном – зброєю і хто є кінцевим вигодонабувачем”, – заявив директор “Українських новин” Денис Іванеско.

Дата першого слухання за позовом “Українських новин” в Окружному адміністративному суді Києва – 13 грудня 2017 року.

Раніше “Українські новини” повідомляли, що Аваков нагородив вогнепальною зброєю 88 народних депутатів та низку своїх політичних соратників.

Зокрема, Петру Порошенку дістався від Авакова американський пістолет Jones 1911, Турчинову – пістолет ПСМ-05, одразу два пістолети – АПС і “Маузер” Аваков подарував своєму “гаманцю” депутату Ігорю Котвіцькому, а Гройсману і Яценюку видав по штурмовій гвинтівці “Форт-224”.

Аваков також подарував депутату Пашинському пістолет Glock 19, з якого той прострілив перехожому ногу.

“Українські новини” з’ясували, що Аваков роздає зброю цивільним особам, не маючи на це законних повноважень, оскільки дисциплінарний статут МВС дає міністру право нагороджувати зброєю виключно “керівний склад працівників МВС”.

Ще Новини