ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Українська Вікіпедія оголосила марафон статей до свого 15-річчя

25.01.2019, 12:38
Фото - Укрінформ

Із 26 по 30 січня триватиме "вікімарафон" з написання статей до української Вікіпедії. Про це оголосила громадська організація “Вікімедіа Україна” з нагоди святкування 30 січня 15-річчя від часу створення першої статті, повідомляє “День”.

Участь у “вікімарафоні” може взяти кожен охочий: для цього потрібно написати нову статтю на будь-яку тему до української Вікіпедії або до іншомовних розділів Вікіпедії про Україну, зокрема кримськотатарською та англійською мовами, які свій день народження також святкують у січні.

Для участі слід мати обліковий запис у Вікіпедії.

Усі статті мають відповідати критеріям значимості, базуватися на підставі авторитетних джерел та посилатись на них, не порушувати авторського права, а також дотримуватися нейтрального погляду й не містити оригінальних досліджень.

Для тих, хто не може визначитися чи знайти тему для статті, у Вікіпедії укладено спеціальні списки “червоних посилань” – статей, яких поки що бракує в онлайн-енциклопедії.

Для участі в акції також не обов’язково писати статтю саме в дні проведення "вікімарафону": її текст можна підготувати заздалегідь, а вже під час акції опублікувати статтю у Вікіпедії.

Найактивніші учасники акції зможуть отримати сувеніри з логотипом Вікіпедії від організаторів поштою або під час "вікізустрічей", які відбудуться по всій Україні.

Перша акція з написання якомога більшої кількості україномовних статей відбулася 27 квітня 2014 року і була присвячена пам’яті Ігоря Костенка, Героя України, редактора Вікіпедії, який загинув 20 лютого 2014 року під час розстрілу активістів Євромайдану на вулиці Інститутській у Києві.

Із 2015 року “вікімарафон” щорічно проводиться до Дня народження української Вікіпедії.

Liked the article?
Help us be even more cool!