ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Україна посіла 118-те місце в рейтингу свободи людини, піднявшись на 16 пунктів

11.12.2018, 11:10

Україна посіла 118-те місце зі 162, піднявшись на 16 пунктів у рейтингу свободи людини – 2018, проте залишається в категорії країн з низьким рівнем свободи. Про це йдеться у звіті дослідницьких центрів The Cato Institute та Friedrich-Naumann-Stiftung fur die Freiheit, повідомляє Укрінформ.

Україна перебуває на 118-му місці між Об'єднаними Арабськими Еміратами (117) та Того (119).

Найнижчий рівень свободи серед країн Близького Сходу та Північної Африки, а також Східної Європи – Молдова та Україна, Росія, Південна Азія та Африка на південь від Сахари, йдеться у звіті.

Як зазначають дослідники, найвищий рівень свободи людини в країнах Північної Америки (Канаді та США), Західної та Північної Європи.

 

Перші п'ять місць у рейтингу посідають: Нова Зеландія (1), Швейцарія (2), Гонконг (3), Австралія (4) та Канада (5).

Найгірша ситуація з правами людини в Лівії (158), Іраку (159), Ємені (160), Венесуелі (161), Сирії (162).

Країни з високим рівнем свободи можуть похвалитися значно вищим рівнем прибутку на душу населення (38 871 доларів США), ніж країни з низьким рівнем, прибуток на душу населення в найменш вільних країнах становить 10 346 доларів США.

Дослідники зафіксували пряме співвідношення між свободою людини та демократією. Із цього боку Гонконг є гарним прикладом.

Автори рейтингу зазначають, що на ситуацію зі свободою людини в багатьох країнах впливають дії путінського режиму в РФ, повідомляє “Українська правда”.

“Режим використовував демонстрацію військової сили і погрози проти своїх сусідів. Він вдався до прямого застосування сили, атакувавши Грузію і Україну та підтримавши смертоносний режим Башара Хафеза Асада в Сирії. Через брудні технічні хитрощі, він спробував підірвати демократію і свободу в десятках націй, у тому числі США”, – йдеться в передмові укладачів.

Рейтинг вираховується на основі 79 показників особистої, громадської та економічної свободи. Для цього використовуються дані за період 2008–2016 років, враховуючи інформацію про свободу слова, віросповідання, верховенство права, захист права власності тощо. Рівень свободи оцінюється за шкалою від 0 до 10.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!