ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Угорщина та Росія готують ІПСО щодо українських військовополонених – омбудсмен

22.06.2023, 15:21
Фото – Верховна Рада
Фото – Верховна Рада

Угорщина та Росія готують інформаційно-психологічну операцію (ІПСО) з дискредитації влади України – нібито Росія готова віддавати військовополонених, але з боку України немає ініціативи.

Про це заявив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець в ефірі телемарафону, повідомляє Громадське.

“Я можу підтвердити, що зі сторони України постійно відбуваються нові ініціативи, передання списків і ми постійно наголошуємо, що хочемо провести великий обмін “всіх на всіх”, – наголосив Лубінець.

Він зазначив, що вісім громадян України, які досі залишаються в Угорщині після передання з Росії, фактично перебувають в ізоляції. У них обмежене коло спілкування, забрали телефони, які дали, щоб ті поспілкувалися з родичами. Україні відомо, що до декого приїхали родичі. Але як відбувалося спілкування, скільки воно тривало – невідомо.

Наразі з громадянами України намагаються встановити контакт дипломати. “Нам невідомо, чому громадяни України, перебуваючи на території Угорщини, фактично перебувають у такому ж становищі, як і військовополонені”, – зазначив Лубінець.

Омбудсмен вважає, що Угорщина порушила гуманітарне право. Про переміщення українських військовополонених з території рф до Угорщини не повідомили ні Україну, ні представників Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Нагадаємо, Росія без погодження з Україною передала Угорщині 11 українських військовополонених угорського походження. У Міністерстві закордонних справ України заявили, що дізналися про це зі ЗМІ – з публічних заяв віцепрем'єр-міністра Угорщини Жолта Шем’єна.

8 червня на сайті російської православної церкви з’явилася новина, що передання Угорщині групи українських військовополонених відбулося за посередництва РПЦ на прохання угорської сторони. В РПЦ заявили, що полонені мають “закарпатське походження”.

Передання полонених підтвердив віцепрем’єр-міністр Угорщини, заявивши, що це “є жестом РПЦ щодо Угорщини, їй ці люди завдячують своєю свободою”.

Угорська та російська сторони не проінформували український уряд про свої перемовини. МЗС України звернулося до Угорщини з вимогою негайно допустити консула до українських військовополонених. Там заявляли, що угорська влада ігнорує всі спроби України налагодити конструктивний діалог щодо цієї ситуації.

20 червня Україні вдалося повернути з Угорщини трьох полонених з одинадцяти. Перед цим очільник МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що Угорщина як держава не причетна до обміну 11 українських військовополонених з росією. Мовляв, перемовини вели релігійні організації.

В угорському уряді стверджували, що українські полонені “за власним бажанням хотіли приїхати до Угорщини” й тепер вони “можуть залишитися або покинути Угорщину в будь-який час за власним бажанням”.

Liked the article?
Help us be even more cool!