ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Убивцю фотографа Розвадовського випустили на волю за "законом Савченко"

30.11.2018, 10:40
Фото - 2000.ua

28 листопада Апеляційний суд міста Києва відпустив Ярослава Полушкіна, який у 2011 році вбив фотокореспондента газети “2000” Віталія Розвадовського. Чоловіка звільнено за “законом Савченко”. Про це “Детектору медіа” повідомила сестра Віталія Дар’я Розвадовська.

“Це відбулося у дату смерті Віталія – 28 листопада. В Апеляційному суді ввечері випустили вбивцю. Ми на засіданні не були, тому що нам адвокати порадили не бути присутніми. Відбулося скорочення терміну, тому що йому давали 13,5 і 14 років. А “за законом Савченко” виходить, що сім років, і його випустили, бо сплив строк. Адвокати нам повідомили, що самі цього не очікували, і ми також. Це велика загроза для громадськості, бо такі люди небезпечні”, – розповіла Розвадовська.

Усі сім років Полушкін просидів у СІЗО, з яких п'ять років чекав вироку суду (у 2016 році було рішення Дарницького районного суду Києва, який засудив Полушкіна до 13 років ув'язнення), ще два роки розглядалася апеляція. Фактично він перебував під запобіжним заходом (арештом).

Прес-секретарка Прокуратури міста Києва Надія Максимець повідомила виданню, що прокурор був проти зміни запобіжного заходу.

“Зараз у нас розглядається апеляційна скарга на вирок суду першої інстанції. Сторона захисту внесла клопотання про зміну запобіжного заходу щодо засудженого Полушкіна. Вони обґрунтовували це “законом Савченко”, що фактичне його затримання відбулося 29 листопада 2011 року, тобто рівно сім років тому, і він уже відсидів той строк, який йому було призначено судом першої інстанції (12 років і шість місяців позбавлення волі)...” –  розповіла Максимець.

“Прокурор на судовому засіданні заперечував проти зміни запобіжного заходу, оскільки у вироку суду першої інстанції зазначено, що запобіжний захід у вигляді тримання під вартою залишається незмінним до набрання вироком законної сили. А оскільки триває процес оскарження в Апеляційному суді, ми не можемо вважати, що вирок вступив у законну силу. Однак суд врахував те, що він уже перебував у СІЗО весь цей час і задовольнив клопотання захисту... Йому змінено запобіжний захід з тримання під вартою на підписку про невиїзд”, – повідомила Максимець.

Адвокат сім'ї Розвадовських Олександр Зарудський повідомив виданню, що сторона захисту звертатиметься до Європейського суду з прав людини.

“За “законом Савченко” відбулося заниження стандартів захисту прав людини, зокрема права на життя. Європейська конвенція не передбачає якогось покарання, але разом з тим вона вимагає, щоб держава створювала дієвий механізм, який міг би запобігати подібним злочинам, – сказав він. – У даному випадку будемо апелювати до статті 2 та статті 3 Конвенції”.

Нагадаємо, Віталій Розвадовський був убитий пізно ввечері 28 листопада 2011 року біля під'їзду будинку на Харківському шосе, 168г, в Києві. Наступного дня міліція затримала за підозрою в зазначеному злочині знайомого загиблого Ярослава Полушкіна, який пізніше визнав свою провину.

За даними ЗМІ, всього в справі фігурували чотири обвинувачених – головний обвинувачений, посередник-співучасник і два виконавці-співучасники. Досудовим слідством встановлено, що головний фігурант, задумавши пограбувати фотокореспондента за допомогою посередника, підшукав двох неповнолітніх хлопців, які повинні були допомогти йому в здійсненні його плану. Головний фігурант пізно ввечері заманив Віталія Розвадовського на 11-й поверх будинку за вказаною адресою під приводом продажу йому мобільних телефонів за заниженою ціною, де на нього напали двоє неповнолітніх хлопців, однак той чинив опір і почав тікати сходами вниз. Проте головний фігурант погнався за Віталієм Розвадовським і завдав йому близько 20 ударів ножем, від яких фотограф згодом помер у лікарні.

24 червня Дарницький районний суд Києва визнав Ярослава Полушкіна винним в умисному вбивстві фотокореспондента газети “2000” Віталія Розвадовського і засудив до 13 років позбавлення волі.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!