ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

«UA: Крим» запустив новини про події півострова українською та кримськотатарською

26.01.2018, 14:32

Телеканал «UA: Крим», який Нацрада додала в універсальну програмну послугу по всій Україні, областях і обласних центрах, а також має супутникове мовлення, запустив новини трьома мовами.

З 22 січня на телеканалі в ефір виходить три випуски «Новини. Крим», йдеться на сайті suspilne.media.

Першим, о 17:00, як і раніше, виходить випуск новин про події Криму російською. Після цього, о 19:00, виходить випуск новин українською мовою, о 20:40 – випуск новин кримськотатарською мовою.

Раніше о 17:00 «Новини. Крим» виходили лише російською. О 17:50 на «UA: Крим» показували в ефірі новини українською, які виходять паралельно на «UA: Першому» та «UA: Культура»: о 17:50 – «Новини. Світ», о 18:05 – «Новини», о 18:20 – «Тема дня», о 18:35 – «Новини. Культура».

«Тим, хто знається на мовленні для Криму, зрозуміло, що випуски новин трьома мовами – це звичайна потреба мовного балансу. А оскільки все починається з новин, то повинно бути мовлення українською, кримськотатарською і російською, аби зробити новини доступнішими для жителів півострова. І ми нарешті це зробили», – зазначає виконавчий продюсер «UA: Крим» Осман Пашаєв.

Зазначимо, у 2014 році Севастопольська регіональна державна телерадіокомпанія і державна телерадіокомпанія «Крим» після тимчасової анексії півострова призупинила мовлення. У серпні 2014 році державну українську компанію, яка підпорядковувалася Держкомтелерадіо, перереєстрували в автономну некомерційну організацію «Телерадіокомпанія Крим».

12 липня 2016 року тоді ще генеральний директор Національної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія створив філію НТКУ «UA:Крим», яка мала увійти в майбутнє суспільне мовлення. Держкомтелерадіо погодив створення філії. Компанію очолив Михайло Смуток. Тоді йшлося, що в рамках філії «UA:Крим» незабаром буде створено Севастопольську редакцію.

20 жовтня 2016 року Севастопольська регіональна державна телерадіокомпанія і державна телерадіокомпанія «Крим» останніми зі всіх державних ТРК припинили реєстрації як юридичні особи в статусі ДТРК. Після цього розпочалася підготовка до переходу НТКУ у публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (ПАТ «НСТУ»), яке зареєстрували 19 січня 2017 року. Наразі Севастопольська регіональна державна телерадіокомпанія не працює. Наприкінці 2016 року з телецентру на вул. Мельникова, 42, телеканал відновив мовлення на офіційному сайті «UА:Крим»,.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», у січні 2017 року «UА:Крим» розпочав мовлення на частоті 10.759 ГГц супутника Amos 2, де раніше мовив телеканал «Перший Ukraine».

Нагадаємо, 8 травня 2017 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення внесла супутниковий телеканал «UA: Крим» Кримської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України до складу універсальної програмної послуги для всієї території України, всіх обласних центрів, Києва, Сімферополя та Севастополя, та всіх областей і АР Крим.

"Детектор медіа"

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!