ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Запоріжжі припинили діяльність конвертцентру, який облаштував три "ботоферми"

27.02.2020, 16:14
Фото – Укрінформ
Фото – Укрінформ

Служба безпеки України повідомляє про припинення в Запоріжжі діяльності конвертаційного центру, який виводив кошти, зокрема держпідприємств, а також трьох “ботоферм”, облаштованих організаторами конвертцентру. Про це повідомляється на сайті СБУ.

Згідно з повідомленням, конвертцентр функціонував із січня 2019 року. Його організатори надавали замовникам “послуги” з переведення коштів у готівку через проведення фіктивних фінансово-господарських операцій. Конвертцентр також забезпечував штучну мінімізацію податкових платежів до бюджету. Серед “клієнтів” конверту було понад 60 комерційних структур реального сектору економіки та низка державних і комунальних підприємств із Запорізької, Дніпропетровської та Сумської областей.

За даними слідства, серед виведених у тінь коштів більш ніж 55 мільйонів гривень ‒ бюджетні гроші. Загалом державі завдано збитків на суму понад 20 мільйонів гривень через несплату податків та обов'язкових платежів.

Під час 13 одночасних обшуків в офісі конвертцентру та помешканнях фігурантів справи вилучено 16 печаток підконтрольних підприємств, банківську та бухгалтерську документацію, чорнові записи, комп’ютерну техніку, засоби зв’язку, які буде долучено до матеріалів слідства. 

Під час слідчих дій також виявлено три “ботоферми”, які облаштували організатори конвертаційного центру. “Вони, можливо, використовувалися для масового поширення деструктивних публікацій у соцмережах та месенджерах, а також для розсилки неправдивих повідомлень про “мінування” та інших дій, спрямованих на дестабілізацію суспільної обстановки в країні”, – повідомляє СБУ.

У межах кримінального провадження вирішується питання щодо притягнення до кримінальної відповідальності організаторів конвертцентру та керівництва підприємств-клієнтів для відшкодування завданих державі збитків.

Тривають слідчо-оперативні дії для встановлення всіх обставин та осіб, причетних до оборудки.

Liked the article?
Help us be even more cool!