ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У вікіпедії пройде марафон про видатних жінок "Це зробила вона"

09.11.2021, 11:00

В україномовному розділі вікіпедії з 10 по 24 листопада пройде марафон про видатних жінок “Це зробила вона”, присвячений покращенню енциклопедичних статей про жінок. 

Про це повідомила пресслужба громадської організації “Вікімедіа Україна”.

Усі охочі можуть долучитися та вдосконалити найбільшу україномовну енциклопедію, збагативши її інформацією про життя і досягнення видатних жінок. Кампанія має на меті підкреслити історії успіху видатних жінок, щоб боротися з гендерними стереотипами й розкривати переваги гендерної рівності.

Щоб долучитися до марафону, потрібно поліпшити якомога більше наявних статей про жінок в україномовному розділі вікіпедії із 10 до 24 листопада включно, а також зафіксувати свій внесок на сторінці проєкту у вікіпедії. Наприклад, можна додати нові факти в статтю або ж навести авторитетні джерела на підтвердження наявних фактів, поліпшити стиль статті та виправити описки, покращити ілюстрування тощо.

“Зараз в українській вікіпедії лише 17 відсотків біографічних статей присвячені жінкам. Ситуація поступово змінюється, зокрема завдяки тематичним кампаніям та марафонам, які ми вже кілька років поспіль проводимо за підтримки партнерів. Однак важливою є не лише кількість статей, а й їхня якість – українські читачі та читачки заслуговують на якісну інформацію своєю рідною мовою про видатних політикинь, мисткинь, спортсменок та всіх інших видатних жінок. Щоб рухатись у бік цієї мети, ми уже втретє проведемо марафон “Це зробила вона” в українській вікіпедії”, – зазначила прессекретарка та членкиня правління ГО “Вікімедіа Україна” Ольга Мілянович.

Кампанія “Це зробила вона” проводиться в українській вікіпедії втретє; минулого року в межах схожого марафону було покращено статті про 120 видатних жінок. 

Переможці визначатимуться згідно із системою балів, описаною на сторінці марафону. Під час участі потрібно дотримуватися правил вікіпедії, зокрема про енциклопедичний стиль письма та неприпустимість плагіату.

Як і минулого року, організатори заохочують учасників та учасниць працювати над удосконаленням стилю статей вікіпедії для викорінення гендерних стереотипів. Завдяки проєкту Biasless розроблено інструмент, який допомагає редакторам і редакторкам вікіпедії знаходити випадки некоректних стильових формулювань у статтях про жінок. Наприклад, якщо вступ статті у вікіпедії описує жінку спочатку як чиюсь дружину, а вже потім як громадську діячку, інструмент запропонує виправити це. Доречність змін згідно з правилами та практиками онлайн-енциклопедії, визначатимуть вікіпедист(к)и.

Традиційно всі активні учасники й учасниці марафону отримають сувеніри від організаторів, а найактивніші – додаткові призи, зокрема тематичні книжки на власний вибір. Також у межах марафону передбачено окремі призи для авторів та авторок найбільшого внеску в статті про українських спортсменок і дипломаток. 

Марафон “Це зробила вона” в українській вікіпедії організовують громадська організація “Вікімедіа Україна” та проєкт Biasless за підтримки Національного Демократичного Інституту (НДІ), Посольства Швеції в Україні та Фонду ООН у галузі народонаселення.

Liked the article?
Help us be even more cool!