ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У вересні ІМІ зафіксував різке зростання побиттів журналістів

05.10.2018, 13:10

У вересні Інститут масової інформації зафіксував різке зростання побиттів журналістів – 6 випадків, у той час, коли в серпні експерти ІМІ таких випадків не зафіксували.

Нагадаємо, що найбільшу кількість побиттів ІМІ зафіксував з початку року в липні – 7 випадків (у червні – 1, у травні – 6, у квітні – 1, у березні – 5, у лютому – 2).

Далі за кількістю порушень іде перешкоджання журналістам – 5 випадків, ця кількість майже не змінилась у порівнянні з серпнем, коли було зафіксовано чотири таких випадки.

Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації (ІМІ) “Барометр свободи слова”.

Загалом у вересні ІМІ зафіксував в Україні 21 випадок порушення свободи слова та прав журналістів у восьми регіонах. З них 13 випадків – це фізична агресія щодо журналістів.

Найбільше випадків сталося в Києві (7), чотири на Миколаївщині, по два випадки на Одещині, Дніпропетровщині, Житомирщині та Рівненщині, в інших регіонах – по одному випадку.

Агресорами та порушниками у вересні переважно є приватні особи, місцева влада та правоохоронці.

Крім того, експерти ІМІ зафіксували три випадки обмеження доступу до інформації, два випадки юридичного тиску та по одному випадку погроз, пошкодження майна журналістів, політичного тиску, стеження за журналістами та кібератаки.

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував 72 випадки перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, 28 випадків побиття журналістів, 25 випадків погроз та 15 випадків обмеження доступу до інформації.

Уперше з початку року ІМІ зафіксував порушення таємниці джерел журналістів. Зокрема, йдеться про випадки отримання доступу Генпрокуратурою через суд до даних з телефонів журналісток Наталії Седлецької та Христини Бердинських.

Нападів цього місяця зазнали журналісти центральних телеканалів – "112 Україна", NewsOne, ICTV, а також місцевих видань.

Доступ журналістам до публічної інформації обмежувала місцева влада, представники комунального підприємства та Генеральна прокуратура.

***

Детальніше про стан свободи слова читайте на сайті ІМІ у рубриці “Барометр свободи слова”.

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск та кіберзлочини проти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту включаються лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. Детальніше про методологію можна прочитати тут.

Дослідження стану свободи слова в Україні проводиться в рамках Українського медійного проекту (У-Медіа), що виконується міжнародною неурядовою організацією “Інтерньюс Нетворк” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Liked the article?
Help us be even more cool!