ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

У В'єтнамі заарештували очільника асоціації незалежних журналістів, що критикував уряд

25.05.2020, 13:42
Фото –.bbc.com
Фото –.bbc.com

Очільника асоціації незалежних журналістів Нгуен Туонг Туї заарештовано в суботу, 23 травня, у столиці В'єтнаму Ханої. Про це повідомляє правозахисна організація Defend the defenders, передає УНН.

Журналіста звинувачують в “антидержавній пропаганді”. За словами його родичів, озброєні люди оточили будинок, провели обшук, конфіскували техніку, зокрема мобільні телефони, комп’ютери та низку особистих речей, і після цього повели із собою журналіста.

Правозахисники побоюються, що його помістять в одиночну камеру, де він може провести кілька місяців. 68-річний Нгуен Туонг Туї – колишній армійський офіцер, блогер, відомий своїми критичними публікаціями на адресу уряду В’єтнаму. Особливо активно він виступав проти корупції і забруднення довкілля. Раніше, в листопаді 2019 року, влада країни заарештувала його попередника на посаді голови журналістської асоціації Фам Чи Данга.

Як зазначає DW, наразі в країні налічується не менш ніж 249 політичних в’язнів. У поточному рейтингу свободи преси у світі, який ведуть “Репортери без кордонів”, В’єтнам посідає 175-те місце зі 180 країн. Правозахисники звертають увагу, що уряд В’єтнаму посилив тиск на своїх критиків напередодні 13-го з’їзду Комуністичної партії країни, запланованого на січень 2021 року.

Liked the article?
Help us be even more cool!