ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Туреччині журналістові оголосили вирок СМС-повідомленням

Турецький журналіст-розслідувач Баріс Пехліван отримав останній, п’ятий, вирок про ув’язнення через текстове повідомлення. Це обурило представників опозиції та правозахисників.

Як пише "Європейська правда" з посиланням на AFP.

Пехліван повідомив, що минулого тижня турецьке Міністерство юстиції надіслало йому СМС-повідомлення з вимогою з’явитись 15 серпня до слідчого ізолятора "Мармара", де відбувають покарання критики турецького уряду.

Йдеться про справу, за якою Пехлівана і ще шістьох журналістів у 2021 році ув’язнили на три роки та дев’ять місяців за нібито розкриття "державної таємниці" – репортаж про похорони співробітника турецьких спецслужб, який працював у Лівії.

У травні журналіста відпустили під умовне звільнення, а потім – знову відправили на день до в’язниці після відкриття ще кількох справ. Вони пов’язані з виходом останньої книги Пехлівана, де він пише про зв’язок колишнього голови турецького МВС Сулеймана Сойлу з криміналітетом.

Республіканська народна партія – головна опозиційна сила Туреччини – в середу домовилась про зустріч із міністром юстиції щодо справи Пехлівана, але висловила обурення після того, як міністр в останню хвилину її скасував.

А 19 міжнародних правозахисних організацій та організацій, що захищають свободу ЗМІ, у спільній заяві засудили "неодноразові судові переслідування Пехлівана, який використовує своє основоположне право на свободу слова як журналіст".

Liked the article?
Help us be even more cool!