ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Туреччині німецького журналіста засудили до трьох років ув’язнення

17.07.2020, 10:02
Фото – dw.com
Фото – dw.com

Суд Стамбула 16 липня ухвалив обвинувальний вердикт кореспондентові німецького видання Welt Денізу Юджелю, якому закидають пропаганду забороненої в Туреччині Робочої партії Курдистану.
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Welt.

"Автор Welt Деніз Юджель засуджений судом у Стамбулі до двох років, дев'яти місяців і 22 днів ув'язнення за пропаганду забороненої курдської Робочої партії PKK. Водночас Юджель виправданий за звинуваченням у пропаганді руху Фетхуллаха Гюлена та звинуваченням у крамолі", – йдеться в повідомленні.

Прокурор вимагав 16 років ув’язнення.

Водночас суд призначив два додаткових розслідування: за ображання президента Туреччини в статтях журналіста і за зневагу до держави та її органів.

Вирок поки не набув чинності, адже ухвалено його було за відсутності Юджеля. Затриманий у 2017 році в Туреччині, де він працював у той момент, німецький громадянин з турецькими коріннями зміг повернутися до ФРН через рік.

Сам Юджель назвав оголошений вирок "політичним".

У "Репортерах без кордонів" зазначили, що переслідування критичних журналістів у Туреччині триває невпинно, наразі в турецьких в'язницях перебуває близько 100 представників медіа: більше ніж у будь-якій іншій країні світу. Там також заявили, що вирок не дозволяє повернутися до нормальних відносин між Берліном і Анкарою, і закликали уряд Німеччини "твердо закликати уряд Туреччини дотримуватися Європейської конвенції про права людини".

У МЗС ФРН назвали вирок "абсолютно неправильним сигналом", який демонструє "суттєві відмінності в захисті свободи преси та свободи висловлення поглядів" у двох країнах. У МЗС нагадали про інших громадян Німеччини, які перебувають під вартою в Туреччині за незрозумілими обвинуваченнями. "Ми хочемо, щоб усі ці випадки були вирішені. Поки цього не станеться, це заважатиме нормалізації відносин між Туреччиною і Німеччиною та Європейським Союзом загалом", – підкреслили в МЗС.

Арешт Юджеля спричинив масові акції на його підтримку в Німеччині.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!