ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У травні ІМІ зафіксував в Україні 13 випадків порушення свободи слова

05.06.2019, 10:01

У травні експерти ІМІ зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова. Усі ці випадки стосувалися фізичної агресії проти журналістів. Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

Основним типом порушення прав журналістів стали випадки перешкоджання законній журналістській діяльності – 7 (квітень – 8, березень – 15, лютий – 11, січень – 7).

Загалом порушення свободи слова ІМІ зафіксував у семи регіонах. Лідером за кількістю порушень традиційно став Київ, де зафіксовано цього місяця чотири випадки. Далі йдуть Волинь з трьома випадками, Одещина з двома та з одиничними випадками Дніпропетровщина, Рівненщина, Херсонщина та Черкаси.

Порушниками прав журналістів були приватні особи, правоохоронці, судова і місцева влада.

Крім того, у травні експерти ІМІ зафіксували по два випадки в трьох категоріях – “побиття” (напад у Черкасах на журналіста і відеоблогера Вадима Комарова; напад митників на журналістів луцького телеканалу “Аверс”), “погрози” (на Волині журналістці сайту “Радар” Наталі Каишниковій через знайому передали погрозу вбивством; депутат Херсонської облради погрожував журналісту Олегу Батурину “переламати коліна”) та “пошкодження майна журналістів” (на Волині журналістці “Радара” підпалили будинок; у Києві невідомі підпалили авто головреда TVi Володимира Єгорова).

Напад на Вадима Комарова є найтяжким злочином проти журналіста з початку року, який зафіксував ІМІ. Як відомо, журналіст досі перебуває в медикаментозній комі.

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував 48 випадків перешкоджання, 12 випадків погроз, 5 випадків побиття.

Детальніше про стан свободи слова читайте на сайті ІМІ у рубриці “Барометр свободи слова”.

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск та кіберзлочини проти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту заносяться лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. Детальніше про методологію можна прочитати тут.

Liked the article?
Help us be even more cool!